Denizli akıl zeka oyunları yarışmasından 2 birinci çıkardı!

Ankara'da gerçekleştirilen 4. Oyuncu Beyinler Akıl ve Zeka Oyunları Yarışması sonucunda Türkiye birincileri belirlenirken Denizli iki birinci çıkarmayı başardı.
Denizli akıl zeka oyunları yarışmasından 2 birinci çıkardı!

DENİZLİ (İHA) - Bu sene yüz yüze olarak Ankara'da düzenlenen 4. Oyuncu Beyinler Akıl ve Zeka Oyunları Yarışması tamamlandı. Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından gerçekleştirilen organizasyonda dereceye giren isimler belirlenirken Denizli 2 Türkiye birincisi çıkararak büyük bir başarıya imza attı.

4. OYUNCU BEYİNLER AKIL VE ZEKA OYUNLARI TÜRKİYE ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU!

Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından Ankara’da yüz yüze yapılan 4. Oyuncu Beyinler Akıl ve Zeka Oyunları Yarışmasında Denizlili öğrenciler 2 Türkiye birinciliği kazandı. Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde bulunan Fatih İlkokulu Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından yapılan Ankara’da yapılan yarışmada büyük başarı elde etti.

4. Oyuncu Beyinler Akıl ve Zeka Oyunları Yarışması Finalinde İlkokul Kategorisinde 24, Junior kategorisinde 14 öğrenci toplamda 38 öğrenci ile yarışmaya katılan Fatih İlkokulu iki Türkiye birinciliği kazandı. Yarışmanın çok çekişmeli geçtiğini anlatan Fatih İlkokulu Danışman Öğretmeni İlyas Erel, “Yüz yüze yapılan yarışmada okul öğrencilerimizden Bedirhan Ali Dayan İlkokul Kategorisi Türkiye 1.si ve İbrahim Sarı Türkiye 1.si oldu. Fevzi Anıl Hançarlı Türkiye 3.sü, Burak Saluç Türkiye 4.sü, Kerem Tarım Türkiye 5.si, Dorukan Oruç Türkiye 6.sı, Emir Ege Arslanyörür Türkiye 8.si ve Elanur Dereköylüoğlu Türkiye 9.su oldu.

Aynı yarışmanın junior kategorisinde de öğrencilerimiz Kamil Selim Özlüsöz Türkiye 2.si, Hüseyin Efe Ulukaya Türkiye 3.sü, Elif Nisa Bağışlamış Türkiye 4.sü ve Hilal Betül Erhan Türkiye 10.su oldu. Öğrencilerimizi ve öğrencilerimizin yetişmesinde büyük emekleri olan öğretmenlerimizi kutluyorum" dedi.

Yarışmaya katılan öğrencilerin düzenlenecek olan yeni yarışmalara katılmaya devam edeceği ifade edilirken Denizli'nin başarısını büyüterek sürdürmek için çalışmaların süreceği belirtildi. Yarışmada dereceye giren öğrenciler, öğretmenleri ve velileri büyük sevinç yaşarken ödül töreni renkli ve eğlenceli anlara sahne oldu.