Daha Başarılı ve Üretken Olmak İçin 6 Alışkanlık

Başarılı ve kariyer sahibi kişiler, başarılı olmak isteyen öğrencilere kendilerinin sahip olduğu ve başarılı olmak için gerekli olduğunu belirttikleri 6 alışkanlığı açıkladılar.
Daha Başarılı ve Üretken Olmak İçin 6 Alışkanlık

1. Bir yapılacaklar listesi ile başlayın. Güne başlarken, gün içinde yapmanız gereken işleri, ödevleri ve çalışmanız gereken dersleri bir liste halinde hazırlayın. Bu çalışma veriminizi arttıracağı için testlerdeki başarı oranınızın artmasını sağlayacaktır.

2. Sporu ihmal etmeyin. Günde kendinize ayıracağınız 30 dakikalık bir yürüyüş sadece sizi fiziksel olarak geliştirmekle kalmayacak, zihninizin daha uyanık ve aktif olmanızı ve okul hayatında veriminizi arttırmanızı sağlayacaktır.

3. Uykunuzu daha verimli hale getirin. Uyumadan önce ekran önünde daha az vakit geçirin ve mümkün olduğunca karanlık bir odada uyuyarak gece kalkmalarının önüne geçin. Kaliteli ve kesintisiz bir uyku beynin daha verimli çalışmasını ve böylece daha başarılı olmamızı sağlar.

4. Sizi zorlayacağını düşündüğünüz işleri ertelemeyin. Erteleme hastalığı başarısızlığa neden olur. Ağır gelen derslerinizi ertelemektense onlara hemen çalışmanız sizin başarınızı arttıracak ve rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacaktır.

5. Günde en az 8 bardak su için. Beyin dokumuzun %85’,i sudan oluştuğu için su içmek beynin çalışma verimini arttıracak ve okul hayatında daha başarılı olmanızı sağlayacaktır. En az 6 bardak su için.

6. Kendinize vakit ayırın. Kendinize vakit ayırmanız ve baş başa kalmanız gün içinde konsantrasyonunuzun artmasını, daha verimli çalışma yöntemleri kazanmanızı sağlayacaktır.