Başkan Cahan, anaokulunda eğitim gören minikleri ziyaret etti

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan yeni yarıyılın başlaması nedeniyle anaokulunda eğitim gören minikleri ziyaret etti. Ziyarette öğrencilere Uşak’taki hizmetlerin çizimlerinin bulunduğu boyama kitapları hediye eden Başkan Cahan, çocukların hayallerinin projelerle buluşacağını söyledi
Başkan Cahan, anaokulunda eğitim gören minikleri ziyaret etti

Okul öncesi ile ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitim gören yaklaşık 18 milyon öğrenci yarıyıl tatilinin ardından yeniden ders başı yaptı. Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla sınıfları dolduran Uşak’taki miniklere Başkan amcalarından sürpriz bir ziyaret gerçekleştirildi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte eğitim veren Akıllım Anaokulu ile Uğur Serdaroğlu İlkokulunda bulunan anasınıfına ziyaret gerçekleştirdi. Tek tek miniklerle tanışan Başkan Cahan, öğrencilerle sohbet ederek isteklerini dinledi. Daha sonra Akıllım Anaokulu Kurucu Müdürü Semra Macit ile eğitim hizmetleri üzerine konuşan Nurullah Cahan kaliteli hizmetin önemine vurgu yaptı.

Başkan Cahan, “Eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemi başladı. İstedik ki anaokulu öğrencilerimizi sınıflarında ziyaret edelim. Daha önce belediyemizde bizleri ziyaret eden, kaliteyi eğitimle buluşturan Akıllım Anaokulu’nun minikleriyle bir araya geldik. Bu çocuklarımız bizlerin geleceği, yarınlarımız, en değerli varlıklarımız. Onların her anlamda iyi birer birey olması bizleri mutlu ediyor.” dedi.

"Boyama Kitabıyla Minikler Uşak’ı Tanıyacak"

Çocuklara hediye edilen ‘Şehrimi tanıyorum’ boyama kitabını işaret eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Bu kitabın içerisinde milli değerlerimiz ve Uşak’ımızın ciritten futboluna, tarihi mekanlarından dev projelerimize kadar her anlamda öz benliği var. Çocuklarımız boyarken hem eğlenecek hem de şehirlerini öğrenecek.” diye konuştu.

"Hayalini Çizene Çay ve Pasta Bedava"

Kitabın sonunda yer alan ‘Şehrimi tanıyorum ve hayalimdeki Uşak’ sayfasına değinen Başkan Cahan, çocukların çizdiği ve uygulanabilir olan hayal gücünü projelerde değerlendireceklerini vurguladı. Uşak Belediyesi’ne ait kafeteryalara götürülen bu sayfaların karşılığında miniklere pasta ve çay ikram edileceğini belirtti.

Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten Okul Müdürü Semra Macit ise, “Kendilerine ziyaretleri nedeniyle çok teşekkür ederiz. Gelişleri bizleri de öğrencilerimizi de çok mutlu etti.” dedi.

Yeni yarıyılın hayırlı olmasını dileyen Başkan Nurullah Cahan programının devamında Uğur Serdaroğlu İlkokulunda bulunan anaokulunu ziyaret etti. Oradaki miniklere de kitap ve gofret hediyesi veren ve bir bir tanışan Başkan Cahan gençlerin geleceğin teminatı olduğunu, onlara yapılan her türlü yatırımın güzel gelecekle dönüş sağlayacağını söyledi.

"Okul Müdürü Özkan: Sosyal Faaliyet Eskiye Göre Kat Kat Fazla "

Uşak Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ziyaretin anlamlı olduğunu aktaran Okul Müdürü Hüdai Özkan ise, “Çoğu çocuğumuz Belediyeyi ve Belediye Başkanımızı tanıyor. Ancak kendilerini görmemiştir. Bu fırsatı bulmuş oldular. Bunun yanı sıra, belediyemizin kenar okullara ilgisi de oldukça iyi. Eskiye oranla kat kat fazla sosyal faaliyeti var belediyenin. Bu yönden Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” açıklamalarına yer verdi.

Hediye edilen boyama kitabını ve kalemi alan miniklerse çizgileri renklerle buluşturmaya girişti.