Aydın'da Yaz Kur’an Kursları yoğun ilgi görüyor

Okulların kapanması ile beraber 81 ilde yaz Kur'an kursları açılırken Aydın'da açılan kurslara yoğun ilgi memnuniyet yarattı.
Aydın'da Yaz Kur’an Kursları yoğun ilgi görüyor

Okulların tatil olmasını fırsat bilen çocuklar ve aileler için Diyanet İşleri Başkanlığı ve müftülükler tarafından Kur'an kursları açılırken Aydın'da açılan yaz Kur'an kursları yoğun ilgi gördü. Aydın Merkez ve ilçelerde yer alan camilerde açılan kurslardan binlerce çocuğun faydalanacağı açıklandı.

AYDIN'DA YAZ KUR'AN KURSLARI YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR!

Yaz Kur’an Kursları’nın açılması ile birlikte cami ve Kur’an kurslarını ziyaret eden Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, "Geçmişten aldığımız ilhamla geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştirme gayretindeyiz" dedi.

kurs-1.jpg

Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, Yavuz Sultan Selim Camii Yaz Kur’an Kursu'nu ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi. Gençlerin dini, milli ve ahlaki değerlere olan bağlılığının toplumun geleceği açısından son derece önemli olduğunu vurgulayan Müftü Güneş, "Her yaştan öğrencimiz yaz Kur’an kurslarımıza büyük bir teveccüh gösteriyor.

kurs-2.jpg

Aydın Merkez ve ilçelerimizdeki cami ve Kur’an kurslarımızda eğitim alan binlerce yavrumuz var. Onların camilere gelirken yüzlerindeki gülümseme, gönüllerindeki Kur’an sevdası bizleri hem sevindiriyor hem duygulandırıyor. Rabbim sizlere ve bütün evlatlarımıza zihin açıklığı versin. Sizleri yetiştiren ailelerinize sağlıklı uzun ömürler versin" dedi.

Güneş burada Kur'an Kursu öğreticileri ile de bir araya geldi. Hem öğrencileri hem de öğretmenleri dinleyen, talep ve görüşlerini not alan Güneş herkese başarılar diledi. Yaz Kur'an Kurslarının son derece verimli geçeceği belirtilerek tüm öğrenciler açılan kurslara davet edildi...

Kaynak:Haber Kaynağı