Aydın Köşk’te öğrenciler bilim fuarında projelerini tanıttı

Aydın’ın Köşk ilçesinde bulunan Köşk 100. Yıl Atatürk Ortaokulu’nda düzenlenen Bilim Fuarı’nın açılışı yapıldı. Açılış sonrasında öğrenciler projelerini tanıttı. İşte detaylar..
Aydın Köşk’te öğrenciler bilim fuarında projelerini tanıttı

AYDIN (İHA) – Köşk’te öğrenciler düzenlenen bilim fuarının açılışında projelerini tanıtma imkanı buldu.

Fuarın açılışına Köşk İlçe Milli Müdürü Selim Karataş’ta katılım sağladı. Emeğe geçen öğretmenlere, öğrencilere ve idarecilere teşekkür etmeyi ihmal etmeyen Karataş, açılışa Kaymakam Tuğba Polat’ın da katıldığını belirtti.

ÖĞRENCİLER PROJELERİNİ TANITTI

Gençlerin bilimin önemini kavraması ve teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi amacıyla hazırlanan bilim fuarları, ülke genelinde olduğu gibi Aydın’da da gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Köşk 100. Yıl Atatürk Ortaokulu’nda düzenlenen bilim fuarının açılışı gerçekleştirildi. Bilim Fuarı’nda bir araya gelen öğrenciler ise hazırladıkları bilim projelerini tanıttı. Bilim fuarlarının öğrenmeye istekli, merak eden, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biri olduğuna dikkat çekilen sergide, hazırladıkları projeleri tanıtma fırsatı bulan öğrenciler de unutulmaz bir gün geçirdi.

aw205184-02.jpg

BİLİM FUARI AÇILIŞINDA EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Köşk İlçe Milli Eğitim Müdürü Selim Karataş'ın katılımıyla gerçekleştirilen Bilim Fuarı açılışı ile ilgili yapılan Köşk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan paylaşımda "100. Yıl Atatürk Ortaokulumuzun 4006 Bilim Fuarı açılışını Kaymakamımız Sayın Tuğba Polat’ın teşrifleri ve daire amirlerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik. Emeği geçen idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz" ifadeleri yer aldı.

Öğrenciler hem bilim fuarının açılışı sırasında hem de projelerini tanıtırken unutulmaz bir gün geçirdi.