AÖF 2017-2018 Sınav Tarihleri

Güz dönemi ara sınavının 25-26 Kasım tarihlerinde yapılacağı AÖF sınavları güz dönemi için 13-14 Ocak tarihinde de final sınavı yapılacak.
AÖF 2017-2018 Sınav Tarihleri

AÖF Kayıt Yenileme Süresi Uzatıldı

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme tarihleri uzatıldı. 13 Ekim’e kadar devam edecek olan kayıt yenileme işlemlerinden sonra Kasım ayı içerisinde sınav yapılacak.

Milyonlarca öğrenciyi diploma sahibi yapacak olan Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme sürecinde öncelikle ders seçimi yapacak olan öğrencilerin harç yatırması ile süreç başlayacak. Harç yatırıldıktan sonra ise kayıt yenileme işlemi online olarak yapılmış olacak.

Bahar dönemi için de 14-15 Nisan vize sınavı, 2-3 haziran final sınavı yapılacak. Üç ders sınavı ise 21 Temmuz tarihinde yapılacak.

Ders Ekle Sil İşlemi Nasıl Yapılır?

Ders ekleme ve çıkarma işlerinin ödeme yapılmasından önce gerçekleştirilmesi gerekir. Bunun için ders seçip, sonrasında da harç ücretinin ilgili bankalara yatırılması ya da online olarak ödenmesi mümkün olmaktadır.

AÖF İkinci Üniversite Kayıtları Ne Zaman?

İkinci üniversite kayıtları geçtiğimiz hafta sona ermişti. Her yıl açıklanan tarihlerde yapılan üniversite kayıtları kayıt yenileme ve yeni kayıt, ikinci üniversite gibi birçok aşamadan geçirilmektedir. AÖF kayıtları 2017-2018 yılı için 13 ekim tarihinde sona erecektir.

İkinci Üniversite Kapsamında Hangi Bölümlere Kayıt Yapılır?

İkinci üniversite kapsamında yer alan birçok bölüm, ikinci diploma alma imkanı sağladığı için birçok öğrenci kendini geliştirmek için ilgi alanlarına göre bölümler seçmektedir.