Afyonkarahisar'da düzenlenen yarışmayı Neriman İbrahim Küçükkurt Ortaokulu kazandı

Afyonkarahisar'da düzenlenen 8.'nci Sınıflar Arası Fen Bilimleri ve Matematik Yarışması sona erdi. Yarışmayı kazanan okul Neriman İbrahim Küçükkurt Ortaokulu oldu.
Afyonkarahisar'da düzenlenen yarışmayı Neriman İbrahim Küçükkurt Ortaokulu kazandı

AFYONKARAHİSAR (İHA) - Geleneksel hale getirilen ve bu sene 8. kez gerçekleştirilen 8.'nci Sınıflar Arası Fen Bilimleri ve Matematik Yarışması tamamlandı. Afyonkarahisar Süleyman Demirel Fen Lisesi tarafından organize edilen yarışmada takımlar dereceye girmek için birbirleri ile yarışırken 17 ortaokul arasından birinciliğe uzanan takım Neriman İbrahim Küçükkurt Ortaokulu oldu.

AFYONKARAHİSAR'DA MATEMATİK YARIŞMASININ KAZANANI BELLİ OLDU!

Afyonkarahisar Süleyman Demirel Fen Lisesi tarafından düzenlenen 8.'nci Sınıflar Arası Fen Bilimleri ve Matematik Yarışması’nda Neriman İbrahim Küçükkurt Ortaokulu birinciliği kazandı. Yarışmanın birinci aşamasına 17 ortaokul katıldı; yapılan yarışmanın ardından Şemsettin Karahisari Ortaokulu, Hacı Hayriye Özsoy Ortaokulu, Kadınana İmam-Hatip Ortaokulu, Neriman-İbrahim Küçükkurt Ortaokulu, Nezihe Arslan Ortaokulu, Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu finallere kaldı.

yarisma-1.jpg

Şehit Kerim Üye Konferans Salonunda gerçekleştirilen final müsabakalarında Neriman İbrahim Küçükkurt Ortaokulu birinci, Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu ikinci ve Hacı Hayriye Özsoy Ortaokulu ise üçüncü oldu.

yarisma-2.jpg

Final müsabakalarını izleyen İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci: “Süleyman Demirel Fen Lisemizde geleneksel hale gelen “8. Sınıflar Fen Bilimleri ve Matematik Yarışması”nın hazırlanmasından sonuç aşamasına kadar emeği geçen tüm idareci, öğretmen ve jüri üyelerimize teşekkür ediyor, yarışmaya katılan ve ödül alan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencileri ödülleri takdim edilirken öğrenciler kadar öğretmenleri ve velileri de büyük sevinç yaşadı. Yarışmanın her sene düzenlenmeye devam edeceği, yarışmalar ile öğrencilerin teşvik edilmesinin amaçlandığı belirtildi.