6-14 yaş arası öğrencilere beslenme çantası yardımı! İşte başvuru adresi...

Bu sene enflasyonda yaşanan yükseliş cepleri yakarken öğrenciler için beslenme yardımı başvuru ekranı açıldı.
6-14 yaş arası öğrencilere beslenme çantası yardımı! İşte başvuru adresi...

Ekonomide yaşanan dalgalanma ve enflasyon rakamlarında yaşanan yükseliş bu sene okula giden çocuğu olan ailelerin masfralarının da katlanmasına neden olmuştu. Okulların açılması ile kitap, çanta, kıyafet ve kırtasiye malzemeleri katlanan velilerin büyük bir bölümü sosyal yardımları araştırmaya başlamıştı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Müdürlüğü tarafından çocuğu okula giden ailelere yönelik olarak farklı çok sayıda yardım paketi kapsamında sosyal yardımlar dağıtılırken kırtasiye yardımı başvuru rekoru kırmıştı. Belediyelerde sosyal yardım paketlerini dağıtmaya devam ederken bu kapsamda 6-14 yaş arası çocuğu olan ailelere beslenme çantası yardımı dağıtılmaya başlandı.

KUŞADASI BELEDİYESİ BESLENME ÇANTASI YARDIMI NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Kuşadası Belediyesi, kentte yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin 6-14 yaş aralığındaki çocukların beslenme çantalarını doldurmaya devam ediyor. 2023-2024 eğitim-öğretim yılı boyunca devam edecek destek paketlerinde, çocukların ara öğün ihtiyacını karşılayacak gıda ürünleri bulunuyor.

beslenme-1.jpg

Sosyal belediyecilik alanında yürüttüğü çalışmalarla ihtiyaç sahibi ailelere desteğini sürdüren Kuşadası Belediyesi, Başkan Ömer Günel öncülüğünde 6-14 yaş arası ilk ve ortaokul öğrencilerinin ara öğün ihtiyacını karşılamak amacıyla geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında yaşama geçirilen beslenme çantası desteği bu yıl da devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için hazırlanan ve içerisinde çiğ kuruyemiş, mevsim meyveleri, meyve suyu, su, süt ve sandviç ekmeğinin yer aldığı beslenme çantaları her hafta düzenli olarak belirlenen ailelere ulaştırılıyor.

beslenme-2.jpg

Veliler, belirlenen noktalara gelerek beslenme çantalarını Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü görevlilerinden teslim alıyor. Gelişme çağındaki çocukların dengeli beslenme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hayata geçirilen beslenme çantası desteğinden yararlanmak isteyen aileler, başvurularını Güvercin Masa hattı aracılığıyla yapabiliyor.

Aydın Kuşadası Belediyesi Güvercin Masa hattı üzerinden başvuruları kabul ederken sosyal olarak yardım almaya muhtaç olduğu belirlenen kişilere beslenme çantası desteği veriliyor. Beslenme çantası içerisinde öğrencilerin günlük ihtiyacını karşılayacak ürünlere yer verilirken 6-14 yaş grubu öğrenciler yardımdan yararlanabilecekler.