5 Adımda KPSS’de Başarılı Olun

KPSS’de başarılı olmak istiyorsanız; sizin başarılı olmanızı sağlayacak çalışma yöntemleri ve bilgiler vereceğiz.
5 Adımda KPSS’de Başarılı Olun

Bu çalışma yöntemlerini ve bilgileri uyguladığınız zaman hedefinize ulaşmamanıza neden olacak hiçbir engel olmayacak.

KPSS’den Başka Bir Sınava Odaklanmayın

KPSS dışındaki diğer sınavları bir rafa kaldırın. Bunlara odaklanıp zihninizi meşgul etmeyin. Sadece KPSS’ye odaklanarak tüm enerjinizi ve zihninizi KPSS’ye adayın.

Sınava Zamanında Çalışmaya Başlayın

Sınava 1 2 ay kala çalışırsanız istediğiniz hedeflere ulaşmanız çok düşük bir olasılıktadır. İstediğiniz hedeflere ulaşmak için sınava en az 6 7 ay önceden hazırlanmaya başlayın.

Çalışma Programı Oluşturun

KPSS’ye çalışırken yapmanız gereken en önemli şey kendinize bir çalışma programı çıkarmak olacaktır. Bunun için sınavda çözmeniz gereken bölümleri, bu bölümlerin konularını ve konuları bitirme tarihlerinizi bir kenara not ederek bir çizelge çıkartın. Bu çizelgeye bakarak haftalık ve aylık gelişmenizi ve bitirmeniz gereken konuları takip edin.

Çalışma Sürenizi Zamanla Arttırın

KPSS’ye çalışırken en yaygın gözlemlenen hatalardan bir tanesi birden aşırı derecede ders çalışıp daha sonra ders çalışmamadır. Bu neden ile KPSS’ye çalışırken zaman içerisinde ders çalışma sürenizi arttırarak çalışmaya özen gösterin. Böylece hem bıkmamış hem de düzenli bir şekilde çalışmış olursunuz.

Kendi Özetlerinizi Oluşturun

KPSS için kendiniz özet çıkarma yanlısı olun. Kendi çıkardığınız özetleri yabana atmayın. Özet çıkararak konuları daha iyi özümser hem de konuları sadece birkaç sayfa özetten tekrar etme şansını elde edersiniz.