2023 YÖKDİL/2 sonuçları açıklandı! ÖSYM sonuç sorgulama ekranını erişime açtı!

2023 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/2) sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 2023 YÖKDİL/2 sınav sonuçları nasıl sorgulanır? YÖKDİL/2 sonuç sorgulama ekranı nerede?
2023 YÖKDİL/2 sonuçları açıklandı! ÖSYM sonuç sorgulama ekranını erişime açtı!

YÖKDİL 2023 sınav sonuçları yabancı dil bilgisinden geçer puana ihtiyacı olanlar ve bundan dolayı da sınava girenler için sorgulanıyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 27 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirilen sınavın sonuçları bugün yine ÖSYM tarafından açıklandı. 2023 YÖKDİL/2 sınav sonuçları nereden öğrenilebilir?

ÖSYM 2023 YÖKDİL/2 SONUÇLARINI AÇIKLADI!

ÖSYM’nin belirli aralıklara yapmış olduğu yabancı dil sınavı olan YÖKDİL/2 için sınav sonuçlarının açıklandığı bildirildi. ÖSYM sisteminde bu sınavın sonuçlarının değerlendirilmesi için bir süredir çalışılıyordu. Yapılan bu çalışmalar tamamlandı ve ÖSYM de belirlenen takvimde herhangi bir sapma yapmadan 2023 YÖKDİL/2 sonuçlarını kamuoyuna duyurdu. YÖKDİL/2 sınavına giren adaylar artık sınav sonuçlarını görebiliyorlar.

YÖKDİL SONUÇ SORGULAMA EKRANI 2023!

Yabancı dil sınavı olan 2023 YÖKDİL/2 için adaylar sınav sonucu sorgulama ekranını araştırıyorlar. Bu sınavın sonuçlarını ÖSYM tüm sınavlarda uyguladığı gibi sınav sonucu açıklama sayfasından ilan etti. Bu sınava katılmış olan adaylar ÖSYM sistemine giriş yaptıktan sonra sınav sonuçlarını öğrenebilecekler.

YÖKDİL/2 sınavından adayların almış oldukları puanların geçerlilik süresi 5 yıl olacak. 5 yıl boyunca bu puanları kullanabilecek olan adaylar puanlarını yükseltmek isterlerse bundan sonra yapılacak olan sınavlara girmeyi tercih edebilecekler. ÖSYM'nin yeni sınav takvimi içerisinde YÖKDİL ile alakalı tarihler de yer alacak ve adaylar buna göre planlama yapabilecekler.