2020 KPSS tarihleri belli oldu mu?

2019 KPSS bitti. KPSS’ye girecek olan kişiler 2020 yılında yapılacak olan KPSS’nin tarihini merak ediyor. 2020 KPSS tarihi açıklandı mı?

EĞİTİM 17.09.2019, 15:29

2020 KPSS tarihleri belli oldu mu?

2019 KPSS bitti. KPSS’ye girecek olan kişiler 2020 yılında yapılacak olan KPSS’nin tarihini merak ediyor. 2020 KPSS tarihi açıklandı mı?

EĞİTİM 17.09.2019, 15:29
2020 KPSS tarihleri belli oldu mu?

Kamu Personeli Seçme ve Yerleştirme sınavı olan KPSS, ne zaman yapılacak? Merak konusu olan KPSS, devlet kadrosunda çalışmak isteyen binlerce kişiyi ilgilendiriyor. 2020 KPSS tarihi hakkında açıklama yapıldı mı?

KPSS Tarihi ÖSYM

KPSS’nin ne zaman yapılacak olduğu konusunda ÖSYM tarihi açıklıyor. Bunun için ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden duyuru yapılacaktır. Henüz KPSS 2020 için ÖSYM resmi internet sitesinden yapılmış olan bir duyuru yok. Belirlenmiş olan tarih olması durumunda, direkt olarak açıklanması söz konusu olacaktır. ÖSYM tarafından belirlenen tarihin sınava girecek olan kişiler için en kısa süre içinde yayınlanması sağlanacak.

KPSS Hakkında

KPSS nasıl yapılıyor? Kurumlar için yerleştirme nasıl oluyor? Evet, KPSS hakkında merak edilen çok sayıda soru var. 1999 Yılında Kamu Personeli Yasası’nda yapılan düzenleme ile Kurumlar İçin Merkezi Eleme Sınavı olarak adlandırılması sağlanmıştır. 2002 yılında yapılan isim değişikliği ile ise KPSS Kamu Personeli Seçme ve Yerleştirme olarak açıklanmıştır. 2002 yılından bu yana isim kullanılır.

KPSS Çeşitleri;

  • KPSS Lisans (Alan Bilgisi)
  • KPSS Lisans (Genel Yetenek – Genel Kültür – Eğitim Bilimleri)
  • KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖATB)
  • KPSS Ortaöğretim / Önlisans
  • KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi

Gibi farklı türler üzerinden sınavın gerçekleşmesi söz konusudur. Bu durumda direkt olarak alana göre başvuruların gerçekleşmesi ardından ise sınavın yapılarak direkt olarak bu sınav üzerinden yerleştirmelerin tamamlanması sağlanır.

KPSS Başvurusu

Sınava girecek olan kişiler için öncesinde bir tarih belirlenir ve başvurular alınır. Başvuru için online olarak aşama tamamlanır. Ardından ödeme yapılması da gerekir. Bu şekilde direkt olarak sınav başvuru tamamlanır ve sizin için sunulan sınav tarihinde sınava girersiniz. Başvuruyu iki aşama olarak düşünebilirsiniz. KPSS online başvuru ve ardından direkt olarak yapılacak ödeme ile başvurunun tamamlanması sağlanacaktır. Başvuru kısa süre içinde yapılabilir. Şartları sağlayan her kişinin anında başvurusunu gerçekleştirmesi de anında sağlanmış olacaktır.

Yorumlar (3)
40 lık öğrenci 3 yıl önce
Bu kpss bizi yedi bitirdi tabi ülkenin genc sermayesinide
Ali 3 yıl önce
Kpss sinin Allah cezasını versin sırf para tuzağı.
MUSTAFA YILDIZ 3 yıl önce
KENDI BECERIKSIZLIGINI SINAVA BAHANE BULMA