İsrail İran'ın Suriye'de ki büyükelçiliğini vurdu 6 kişi hayatını kaybetti

İsrail ile İran arasındaki gerilim her geçen gün daha da artarken İran'ın Suriye'de yer alan Büyükelçiliği’nin bitişiğindeki binaya saldırı düzenlendi. 6 kişi hayatını kaybetti.
İsrail İran'ın Suriye'de ki büyükelçiliğini vurdu 6 kişi hayatını kaybetti

Şam'da yer alan İran Büyükelçiliği binasının hemen bitişik konumunda yer alan binaya İsrail güçleri tarafından hava saldırısı düzenlendi. Söz konusu binanın İran Büyükelçiliği'nin ek binası olduğu açıklanırken saldırı sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

İRAN SALIDIRIYI KINADI!

Suriye’nin başkenti Şam’daki İran Büyükelçiliği’nin bitişiğindeki binaya İsrail tarafından düzenlenen hava saldırısında bilanço belli oldu. İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, saldırıda "Şam'daki İran Büyükelçiliği'nin ek binasının vurulduğunu ve 6 kişinin öldüğünü" aktardı. Güvenlik kaynaklarına dayandırılan haberlerde, saldırıda İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü komutanlarından Muhammed Rıza Zahedi’nin de öldüğü iddia edildi.

Suriye Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İran’ın Suriye’deki büyükelçilik binasına İsrail tarafından hava saldırısı düzenlendiği belirtilerek, “Yerel saatle 17.00’de İran’ın Şam’daki büyükelçilik binası İsrail tarafından hedef alındı. Bu saldırı, tüm binanın yıkılmasına ve içeride bulunan herkesin ölümüne ve yaralanmasına sebep olmuştur. Şu anda ise enkaz altından ölü ve yaralıların çıkarılması için çalışmalar devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Suriye'de İran Büyükelçiliği'ne yapılan hava saldırısını şiddetle kınadıklarını açıklarken saldırı sonucunda çok sayıda masum canın hayatını kaybettiğinin altı çizildi. Yapılan son resmi açıklamaya göre hava saldırısı sonucunda 6 kişi hayatını kaybetti.