Güney Kore'de sel ve toprak kayması afeti!

Dünya genelinde doğal afetler etkili olmaya devam ederken Güney Kore'de sel ve toprak kayması can aldı. 4 kişi hayatını kaybederken 1 kişinin ise kayıp olduğu açıklandı.
Güney Kore'de sel ve toprak kayması afeti!

Dünya doğal afetlerle mücadele etmeye devam ederken Güney Kore'de sel ve toprak kayması can aldı. Dün gece başlayan ve etkisini sürdüren şiddetli yağışlar sele neden olurken, aşırı yağış sonucunda toprak kayması da meydana geldi.

GÜNEY KORE'DE SEL FELAKETİ!

Güney Kore'de etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kaymalarında en az 4 kişi hayatını kaybetti, kayıp 1 kişi aranıyor. Güney Kore'de dün geceden bu yana etkisini sürdüren şiddetli yağışlar, sel ve toprak kaymalarını beraberine getirdi. Yerel yetkililerden yapılan açıklamaya göre sel ve toprak kaymalarında en az 4 kişi hayatını kaybetti.

Güney Chungcheong eyaletinde 1 kişinin asansör boşluğunu su basması sonucu öldüğü, aynı eyalette yaşayan 1 kişinin ise toprak kayması nedeniyle evinin yıkılmasıyla hayatını kaybettiği aktarıldı. Kuzey Gyeongsang eyaletinde ise 1 kişinin sel sularına kapılarak, 1 kişinin de aracıyla birlikte taşan bir dereye düşerek yaşamını yitirdiği kaydedildi. Kuzey Chungcheong eyaletinde ise konteynerde yaşayan 1 kişinin kayıp olarak kayıtlara geçtiği, arama çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Yaşanan doğal afet en çok Kuzey Jeolla eyelatinde etkili olurken Güney Chungcheong eyaleti de etkilenen bölgeler arasında yer aldı. Yaşanan aşırı yağış ulaşımı da olumsuz etkilerken çok sayıda uçak ve demiryolu seferi de zorunlu olarak iptal edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı