ABD'de New York metrosunda silahlı çatışma 1 ölü 5 yaralı!

Amerika'da yapılan silahlı çatışmalara bir yenisi daha eklendi. New York metrosunda yapılan silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti 5 kişi yaralandı.
ABD'de New York metrosunda silahlı çatışma 1 ölü 5 yaralı!

ABD'de New York metrosuna silahlı saldırı 1 ölü 5 yaralı! - ABD'de silahlanma tartışmaları tüm hızı ile devam ederken New York metrosunda meydana gelen silahlı çatışma bu tartışmaların bir kere daha alevlenmesine neden oldu.

ABD’nin New York kentindeki Bronx'ta bulunan bir metroda 2 grup arasında başlayan tartışma önce kavgaya ardından ise silahlı çatışmaya döndü. Metronun Mount Eden Ave istasyonuna yaklaştığı anlarda yaşanan silahlı kavgada 6 kişi yaralandı. Silahla ateş edilmesinin planlı olduğu, yaralananlardan bazılarının kavgaya karışan kişilerinin bazılarının ise kavga ile alakası olmayan kişiler olduğu ifade edildi.

ABD METROSUNDA SİLAHLI ÇATIŞMA!

ABD’nin New York kentindeki bir metroda gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu 1 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı. ABD’nin New York kentindeki Bronx'taki bir metroda iki grup arasında kavga çıktı. Metro, Mount Eden Ave istasyonuna yanaştığında bir kişi silahını çıkararak ateş açtı, 6 kişi yaralandı.

Bölgeye polis ve sağlık ekibi sevk edildi. New York Polis Departmanından (NYPD) Michael M. Kemper yaptığı açıklamada, yaşları 14 ile 71 arasında değişen 6 kişinin hastanelere kaldırıldığını, 34 yaşındaki bir kişinin hastanede hayatını kaybettiğini belirtti.

Kember, saldırının rastgele gerçekleştirilmediğini, iki grup arasında kavga çıkması üzerine başladığını, vurulanlardan bazılarının kavganın taraflarından olduğunu, bazılarının ise kavgayla ilgisinin bulunmadığını söyledi.

Güvenlik güçleri hem metronun içerisinde hem de dışarıda bulunan kameraları incelemeye alırken polis saldırganların peşine düştü. Polis bilgisi olan vatandaşların ihbar hattını aramalarını istersen olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.