28.10.2022, 12:39

Cumhuriyetin 99. Yıldönümünde Uşak’ta güzel bir şey

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk "Efendiler yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz" diyeli 99 yıl geçmiş. Yarın Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. Yıl dönümümü tüm yurtta ve Yavru Vatan Kıbrıs’ta kutlayacağız.

Başta Ulu Önderimiz Atatürk olmak üzere, vatanımızı kanıyla canıyla kurtaran tüm şehitlerimize rahmet diliyor, ilimle irfanla Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen büyüklerimizi de rahmetle, şükranla ve minnetle anıyorum.

Madem bugün bayram, madem dünya durdukça yaşamasını dilediğimiz Cumhuriyetimizi bir aşırı deviriyor. Ben de Siz Değerli okurlarıma bugün bayram tadında, Uşak için güzel şeyler yazmak istiyorum.

İlki sağlık hizmeti alma konusunda son yıllarda yaşadığımız sıkıntılarla ilgili olsun. Sıkıntıyla başlayınca haklı olarak; “Güzellik bununun neresinde?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Arz edeceğim Efendim.

Bildiğiniz gibi, www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesi olarak Uşak’ın derdini kendimize dert edindik. Sizlerle ağladık, sizlerle güldük. Uşak halkının sıkıntılarını çözüm önerilerini sizlerin adına dile getirmeye çalıştık.

Bu amaçla bir yılı aşkın süredir, Uşak halkı olarak sağlık hizmeti almada yaşadığımız sıkıntıları sürekli Uşak kamuoyunun gündemine taşımıştık.

Şimdilerde bu konuda büyük bir düzelme olduğunu memnuniyetle görüyoruz. Hiç bir zaman “Biz yazdık. Düzeldi” mantığında olmadık. Ancak Uşak ve Uşaklı adına sıkıntıları gündeme taşımamızın çözüm sürecinde büyük yarar sağladığına inanıyoruz.

Birkaç gün önce yine Siz Değerli Okurlarımdan aldığım bilgilere göre; Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ta Şubat ayına randevu verilen vatandaşlarımız aranarak; “Buyurun gelin, sizi muayene edelim” deniyormuş.

İkincisi, en az 6 ay sonrasına randevu verilen röntgen, MR, tomografi gibi görüntüleme ile ilgili sıkıntılar sona ermiş. Hatta aracı ve vakti olan vatandaşlara aynı gecenin geç saatlerinde dilerlerse randevu veriliyor, vatandaş, “Gelemem” derse birkaç gün ötesine derdine derman oluyorlarmış.

Ne kadar güzel. Basın olarak çorbada tuzumuz varsa ne mutlu bize. Ama bu yazımda asıl derdim, bu sorunun büyük ölçüde çözülmesinde emeği geçenlere teşekkür etmektir.

Madem, yanlış giden bir olayı sürekli gündeme taşıyorsak, geç de olsa çözümünde büyük rolü olanlara da teşekkür etmek görevimiz olmalıdır diye düşünüyorum.

Edindiğim bilgilere göre; Uşaklıların sağlık hizmetine ulaşmasında yaaşdığı sıkıntıların çözülmesinde baş rolü oynayan kişi, AK Parti Uşak Milletvekili Sayın Uz. Dr. İsmail Güneş’tir.

Sayın Güneş, Sağlık Bakanlığı ile sürekli iletişimde kalarak, Uşaklıların sağlıkta yaşadığı sıkıntıyı dile getirmiş, randevu sistemindeki aksaklıkları ve sağlıkta yaşanan sıkıntıların kadro yetersizliğinde kaynaklandığına bakanlığı ikna etmiş ve sonuçta yeni 57 doktor atanmasını sağlamıştır.

Bence, Sayın Güneş, bu konuda gösterdiği gayretlerden dolayı büyük bir teşekkürü hak etmiştir.

Uşak’ta sağlık hizmetleri alınmasında yaşanan sıkıntıların giderilmesinde en büyük rol oynayan bir diğer isim 03. Haziran 2022 Tarihinde Uşak İl Sağlık Müdürü olarak atanan Sayın Op. Dr. Mehmet Akdağ olmuştur. Gece gündüz çalışarak, sağlık çalışanları ile bir bir görüşerek görüşlerini almış ve sorunun çözümlerinde aktif rol oynamıştır. Bir Uşaklı olarak Sağlık Müdürümüze bu gayretinden dolayı teşekkür ederim.

İnsanın olduğu yerde sorun hiçbir zaman bitmez. Yukarıda belirttiğim gibi; sorunları dile getirip ilgili ve yetkilileri nasıl eleştiriyorsak, çözüm üretenlere de teşekkür edip alkışlamamız gerektiğini düşünüyorum.

“Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. Yılı Kutlu Olsun…”

Yorumlar (5)
Harun Gök 3 ay önce
Tesekkürler Hidayet Bey, Tesekkürler Ismail Günes Vekilimiz. Hep elestirecek degiliz ya yapilan Hizmete ve verilen emege Tesekkür etmesinide biliriz. Yanlisa yanlis dogruya dogru dedigimiz zaman hepimiz kazanairiz, partizanlik yapip yanlisi savunmak hepimize zarar verir. Malesef bizim cografyada elestiren insanlara kötü gözle bakiliyor onun iyilik istemediginden hatta hain oldugundan bile süphelenilir halbuki elestiren ilgili oldugu icin durumdan endise duydugu icin ve daha iyi olmasi icin elestriyordur ama bu görmezden gelinir Ortadoguda.
insAllah son bulur bu ayrimcilik ve gayrimcilik.
Müge C. 3 ay önce
Eleştirenlerde başı çekiyordum sanıyorum. Gerçekten bu yönde gelişmeler olduysa çok sevindim. İşlerin yoluna girmesinde emeği geçenlere çok teşekkürler.
Emre Kaya 3 ay önce
Çok değil 2022 başında Kendi anne ve babama randevu alamadığım günlerden 2-3 güne randevu alabildiğim günlere geldik. Eğitim araştırma hastanesine randevu alıp gittiğimizde hangi poliklinik acaba diye kendi polikliniğimizi ararken bir bey geçmiş olsun size nasıl yardımcı olabiliriz dedi, polikliniğimizi gösterdi ve geçmiş olsun dedi. Kendisine Teşekkür ederken il sağlık müdürü olduğunu öğrenince çok şaşırdım. Mütevazi ve içten yardım ettiği için müdür beyin gelmesinde Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Halkla iç içe ne kadar güzel..
Neşet Ćivgin 3 ay önce
Eeee bizim Şubat 15 randevusu noldu Eylül'de aldım vekil bu öğrensin bakalım yapabiliyorsa bu haftaya Alıversin benim günü
Hasan Aksoy 3 ay önce
İl sağlık müdürümüzle birlikte sağlıkta ciddi iyileştirmeler oldu. Hastanede rahatlamada var