Yeni deprem oldu, Naci Görür dikkatli olun uyarısı yaptı!

AFAD Deprem Dairesi bir duyuru yaparak Malatya'da deprem olduğunu açıkladı. Malatya depreminin ardından Prof. Dr. Naci Görür bir açıklama yaparak dikkatli olun uyarısında bulundu.
Yeni deprem oldu, Naci Görür dikkatli olun uyarısı yaptı!

Türkiye'de deprem gerçeği kendisini unutturmaya fırsat vermiyor. Yıkıcı depremler büyük kayıplara neden olurken orta büyüklükte yıkıcı olmayan depremler de vatandaşları endişelendirmeye devam ediyor. 6 Şubat deprem felaketinden etkilenen bölgeden yeni bir deprem haberi geldi. AFAD Deprem Dairesi bir son dakika açıklaması yaparak Malatya'da yeni bir depremin olduğunu duyurdu.

MALATYA SALLANDI!

AFAD Deprem Dairesi tarafından bir açıklama yapıldı ve Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde bir depremin meydana geldiğini duyurdu. Bu depremin büyüklüğü 4,0 olarak açıklandı. 10,96 km derinlikte meydana gelen deprem oldukça net bir şekilde vatandaşlar tarafından hissedildi.

afad.jpg

OLUMSUZ GELİŞME YOK!

Malatya Doğanşehir'de gerçekleşen son depremden dolayı herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bildirildi. Vatandaşlar kısa süreli bir panik yaşarken bunun dışında depremin bir etki bırakmadığı öğrenildi. Yetkili birimlere vatandaşlara yapılan herhangi bir olumsuz ihbar da bulunmuyor. Bu deprem can ve mal kaybı gibi bir sonuç meydana getirmedi.

NACİ GÖRÜR'DEN AÇIKLAMA!

Malatya Doğanşehir depremini AFAD Deprem Dairesi duyurduktan sonra gözler deprem uzmanlarına çevrildi. Türkiye'de vatandaşların en çok güvendikleri deprem uzmanlarından olan Prof. Dr. Naci Görür çok dikkat çeken bir açıklama yaparak vatandaşları uyardı.

Depremin riskli bir bölgede olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Naci Görür, "Malatya Doğanşehir’de AFAD’a göre 4,0 deprem oldu. Bu deprem konum itibariyle Doğanşehir-Malatya arasında uzanan fay veya Malatya Fay Zonunda. Her durumda enerji transferine uğramış bölgede. Dikkatli olmak gerek." dedi.

Bölgede yeni bir deprem riskine dair uzmanlar net açıklamalar yapmasalar da vatandaşlardan dikkatli olmaları isteniyor. Ayrıca uzmanlar bölgede tüm riskli yapıların dönüştürülmesini daha önce defalarca dile getirdiler. Bunun için de yetkililerden vatandaşların talepte bulunmaları isteniyor. Lakin yaşanan süreçte Türkiye genelinde depreme hızlı bir şekilde hazırlık yapılamıyor.