Vali Demir, KYK Yurtlarında kalan öğrencilerle fidan dikti

Uşak Valisi Salim Demir, Kredi ve Yurtlar Kurumu ile Orman Genel Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen "Her KYK'lı, Bir Fidan" kampanyası kapsamında KYK Yurtlarında kalan öğrencilerle bir araya gelerek fidan dikti.
Vali Demir, KYK Yurtlarında kalan öğrencilerle fidan dikti

Uşak KYK Erkek Öğrenci Yurdundaki fidan dikim törenine Vali Demir'in yanı sıra İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, KYK Uşak İl Müdürü Tahir Emre Can ve KYK Yurtlarında kalan öğrenciler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Salim Demir toplumların geleceklerini imar ve inşa edebilmesi için mutlaka geleceğe matuf ciddi anlamda yatırımlar yapması gerektiğini ifade ederek şunları kaydetti; "Ağaç dikmek de geleceğe yapılan yatırımlardan bir tanesidir. Daha önemli bir yatırım ise küçülen dünyada gençlerimizi geleceğe hazırlamaktır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti son yıllarda bu konuda önemli mesafeler katederek ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizi niteliklerle donatmak ve gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirme gayretlerini arttırarak devam etmektedir. Bu yapılan çalışmalara karşılık olarak gençlerimizin kendilerini en iyi şekilde yetiştirip, geleceği emanet alacak güç ve yetenekte olmasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle gerçekleştirilen bu kampanyaya emeği geçenlere teşekkür ediyorum" 

Vali Demir'in konuşmasının ardından KYK Hatıra Ormanında öğrencilerle birlikte fidan dikimi gerçekleştirirken, kampanya çerçevesinde toplam 3300 fidan toprakla buluştu.

Fidan dikimi sonrasında Kredi ve Yurtlar Kurumu Uşak Erkek Öğrenci Yurdunda incelemelerde bulunan Vali Salim Demir, KYK Uşak İl Müdürü Tahir Emre Can'dan yurtlarda verilen hizmetler hakkında bilgi aldı.