Uşak'ta tarım arazisi yangını ormanlık alana sıçradı

Sıcak havalar pek çok bölgede yangınlara neden olurken Banaz'da tarım arazisinde başlayan yangın ormanlık alana sıçradı. Yangın ekiplerin çabası ile kontrol altında alındı.
Uşak'ta tarım arazisi yangını ormanlık alana sıçradı

Uşak'ta son dönemde ne yazık ki yangın haberleri peş peşe gelmeye devam ederken ekili tarım arazilerinde çıkan yangınlara bir yenisi daha eklendi. Banaz'da gece saatlerinde ekili tarım arazisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan yangın ormanlık alana sıçradı!

UŞAK'TA YANGIN SON DAKİKA HABERLERİ! SON DURUM NE?

Banaz ilçesinde dün öğlen saatlerinde yaşanan tarım arazisi yangını ekiplerin müdahalesi ile zorlukla söndürülmüştü. Gece saatlerinde Banaz'dan yeni bir yangın haberi daha geldi. Hatıplar Köyü'nde bulunan arpa ve buğday ekili tarım arazisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Alevlerin ortaya çıkması ile köylüler yangına ilk müdahaleyi hemen gerçekleştirirken itfaiyeye haber verildi. İhbar üzerine Banaz ve Uşak Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 12 arazöz ve 6 su tankeri ile Banaz Belediyesine ait itfaiye ekipleri sevk edilirken kısa süreli müdahale ile yangın çok fazla büyümeden kontrol altına alındı. Yangın haberinin duyulması ile çevre köylerdeki vatandaşlarda yardıma koştu. Yangın ormanlık alana da sıçrarken tarım arazisi ve ormanlık alanda hasar oluştu. Soğutma çalışmalarını tamamlayan ekipler olay yerinden ayrıldı.