Uşaklı itfaiye erleri gerçeğini aratmayan tatbikatta göz doldurdu

İtfaiye Personeli Mesleki Eğitim Programı kapsamında Uşaklı itfaiye erleri de ter döktü.
Uşaklı itfaiye erleri gerçeğini aratmayan tatbikatta göz doldurdu

Uşak'ta meydana gelen olaylara canları pahasına müdahale eden itfaiye erleri göz doldururken bir yandan da eğitim programları ile kendilerini geliştirmeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen ‘İtfaiye Personeli Mesleki Eğitimi’ programına katılan Uşaklı itfaiye erleri kendilerini geliştirmeye devam ettiler.

Düzenlenen program kapsamında deneyimli olan itfaiye erlerinin bu deneyimlerini diğer meslektaşlarına aktarmaları amaçlanırken söz konusu eğitim programı bu sefer Bursa'da düzenlendi. Düzenlenen programa farklı şehirlerde görev alan 15 itfaiye eri katıldı.

UŞAKLI İTFAİYE ERLERİ TAM NOT ALDI!

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen ‘İtfaiye Personeli Mesleki Eğitimi’ programı çerçevesinde, 12 farklı şehirden Bursa’ya gelen 15 itfaiyeci, gerçeği aratmayan tatbikatlarla kendilerini geliştiriyor.

itfaigye-3.jpg

TBB’nin, deneyimli itfaiye teşkilatlarının tecrübelerinin diğer illere de aktarılması amacıyla düzenlendiği eğitime Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ev sahipliği yapıyor.

itfaiye-1.jpg

Hakkari, Uşak, Yalova, Batman, Zonguldak, Amasya, Erzincan, Şırnak, Nevşehir, Niğde, Kırıkkale ve Sinop’tan gelen 15 itfaiyeci, Küçükbalıklı’daki İtfaiye Eğitim Merkezi’ndeki zorlu parkurda 3 haftalık eğitime tabi tutuldu.

itfaiye-2.jpg

Eğitim merkezinde yangına müdahale, trafik kazanında araçta sıkışan yaralının kurtarılması, halatla yüksekten inme gibi zorlu eğitimleri gören itfaiyeciler, bunun yanı sıra Uludağ Softaboğan ve Mustafakemalpaşa Suuçtu şelalesinde yaralı kurtarma ve Karacabey boğazında da temel cankurtaran eğitimlerine katıldı.

itfaiye-4.jpg

İlk kuru başarıyla tamamlanan eğitimler, toplam 3 kur sürecek.3 kuru tamamlayan itfaiye erleri sertifikalarına kavuşarak illerine geri dönerken edindikleri deneyimleri diğer çalışma arkadaşlarına aktaracak.