Uşak’ın bağrındaki hançer çıkarılıyor

Ulubey yolunun ikiye böldüğü ve yıllardır tren yolu nedeniyle çelik bariyerlerle kapalı olan İbrahim Tahtakılıç ve Alparslan Caddelerini birleştirecek çalışmada sona gelindi.
Uşak’ın bağrındaki hançer çıkarılıyor

Yıllardır, Uşak Belediyesi, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü arasındaki anlaşmazlık yüzünden bir türlü açılamayan ve şehri ikiye bölen demiryolundaki bariyerler kalkıyor, ulaşım rahatlıyor.
Uşak Belediyesi, yıllardır bağlantı yolu kapalı olan İbrahim Tahtakılıç ve Alparslan Caddelerini birleştirmek için çalışma başlattı. Geçtiğimiz ay Başkan Cahan, trafik akışını büyük ölçüde rahatlatacak olan çalışmaları yerinde incelemişti.
Mevcut haliyle, hem yakıt hem de zaman kaybına sebebiyet veren bariyerler, çalışmaların bitmesinin ardından iki cadde arasında kolay ulaşım sağlayacak. Bölgedeki ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacak olan kavşak çok yakında kullanıma açılacak.
Uşak Belediyesi, bu çalışmayı tamamladığı takdirde, İbrahim Tahtakılıç Caddesini Alpaslan Caddesine bağlayarak, İzmir yönünden gelen vatandaşları güvenli bir şekilde Denizli yoluna bağlamak hedefini güdüyor.
VATANDAŞ MEMNUN
Mahalle halkının da yakından takip ettiği çalışmalar sırasında açıklamalarda bulunan bazı vatandaşlar,  yıllardır yaşadıkları sonunun çözüme ulaştırıldığı ve taleplerine duyarsız kalınmadığı için Uşak Belediyesine ve Başkan Nurullah Cahan’a teşekkürlerini iletti.
CAHAN: ‘’YILLARIN KANGREN HALİNE GELMİŞ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR’’
Çalışmaları vatandaşlarla birlikte yerinde inceleyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan,“Ben tüm Uşak halkına bir müjdeyi daha vermek istiyorum. Burası yılların kangren haline gelmiş bir problemiydi. İbrahim Tahtakılıç Caddesi 40’lık yol olarak buraya geliyor ama demir yoluyla kesildiği için karşıya geçmiyordu. Camii Cemaatimiz, vatandaşlarımız karşıdan karşıya geçemiyordu. Şimdi güzel bir uygulamayla bu sorunu çözüyoruz.” dedi.