Uşak yeni bir piknik alanı kazanıyor

Çevreci duruşuyla öne çıkan Uşak Belediyesi, geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Karaağaç Mesire alanından sonra bir de piknik alanı için müjdeyi verdi. Bölme Mahallesi’nde hizmete kazandırılan piknik alanı 11 Eylül’de açılıyor.

ÇEVRE 09.09.2022, 15:32

Uşak yeni bir piknik alanı kazanıyor

Çevreci duruşuyla öne çıkan Uşak Belediyesi, geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Karaağaç Mesire alanından sonra bir de piknik alanı için müjdeyi verdi. Bölme Mahallesi’nde hizmete kazandırılan piknik alanı 11 Eylül’de açılıyor.

ÇEVRE 09.09.2022, 15:32
Uşak yeni bir piknik alanı kazanıyor

Uşak Belediyesi şehir genelinde yeşil alan çalışmalarına devam ediyor. 2019 yılından bugüne kadar kente 37 yeni park alanı kazandırarak 217 olan park sayısını 254’e çıkaran Uşak Belediyesi sosyal donatılarla yaşama değer katıyor. 442 bin 661 m2 ilave alan kazandıran Uşak Belediyesi mevcut yeşil alan miktarını 2 milyon 229 bin 816 m2’ye yükseltti. 11 Eylül’de açılışı yapılacak Bölme Piknik Alanı ile birlikte kent yeni ve renkli bir sosyal alana daha kavuşacak.
 


UŞAK’TA KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YEŞİL ALAN ARTTI
Belediye eliyle 81 adet mevcut parkta da yenileme gerçekleştirildi. Yeni park alanlarında ise 2 bin 610 adet ağaç dikimi yapıldı. Kendi bünyesinde çiçek yetiştirmeye başlayan Uşak Belediyesi, her yıl ortalama 150 bin adet mevsimlik çiçeği parklarla buluşturdu. Uşak’ta yürütülen çalışmalarla 8.37 m2 olan kişi başına düşen yeşil alan miktarı 10.12 m2’ye ulaştı.


BÖLME PİKNİK ALANI AÇILIYOR
Uşak Belediyesi tarafından kapsamlı bir çalışma yapılarak kente kazandırılan, yan kısmında ise çeşitli revizyonlar yapılarak genişletilen cirit sahası ile 35.000 m2’lik bir bölgeyi kapsayan Bölme Piknik Alanı birçok donatıyı barındıracak.

450 metre uzunluğunda yürüyüş ve koşu parkuru, 44 adet kamelya ve barbekü, çocuk oyun grubu, mescit ile lavabolar bulunan ve her koridorunda farklı ağaç türleri barındıran piknik alanı, stresten uzaklaşmak isteyen aileler için iyi bir seçenek olacak.

Bölme Piknik Alanı, 11 Eylül Pazar günü saat 16.00’da başlayacak etkinliklerle vatandaşlara coşkulu bir programla kapılarını açacak. Program kapsamında yarışmalardan gösterilere birçok keyifli etkinlik vatandaşla buluşacak.

ÇOCUKLAR VE AİLELERİ EĞLENCEYE DOYACAK
Bölme Piknik Alanı’nda düzenlenecek açılış kapsamında miniklerin neşesine neşe katacak Altan Show, şişme oyun parkı, ahşap oyunlar gibi etkinlikler çocukları bekliyor olacak. Her yaştan vatandaşın ilgisini çeken survivor parkuru, cirit gösterisi ve ayak tenisi gibi etkinlikler de alanda kendine yer bulacak. Öte yandan Uşak Belediyesi Kent Orkestrası’nın sahnesiyle etkinlik renk kazanacak.


ULAŞIM İÇİN SERVİS KALKACAK
Uşak Belediyesi tarafından vatandaşların piknik alanına ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla 11 Eylül Pazar Günü saat 13.00 itibariyle 15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndan düzenli olarak ücretsiz servis kaldırılacak. Servisler gidiş ve dönüş şeklinde hizmet verecek, aracı olmayan vatandaşların sorun yaşaması engellenecek.

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (5)
Kızgın ve kırgın vatandaş. 2 hafta önce
Uşâk ilinde piknik alanı yeterince var. Atıksu vergisi alınmasına rağmen, 180 Dairelik Gülistan sitesinin, Hilalkent sitesinin bir kısmı, Refahkent Sitesinin, Uşak Lisesinin, Universitenin vs. Kañalizasyon altyapısı yapılmayıp, doğal olarak arıtma adı altında doğaya verilirken lütfen bu şekilde acil ihtiyaç olmayan harcamalardan kaçınalım. Geliniz saydığım alanların kanalizasyon sorununu çözelim. Ve şiddetli şekilde alkış tutalım.
Eski Bölmesi Yaşar 2 hafta önce
Bölme mahallesi diye bir mahalle Uşak’ta yok eskiden Bölme kasabası vardı o kasabanında kurşunluk ve karakuyu diye iki mahallesi vardı şuan bölme beldesi belediyesi kapatalıp belde uşak’a bağlanınca beldenin eski silindi artık orada iki mahalle var karakuyu var kurşunluk tekrar ediyorum bölme mahallesi diye biryer yok kurşunluk ve karakuyu mahallesi var.
Harun Gök 2 hafta önce
malesef bizim mantiksiz islerimizden biri daha , bu sekilde köylerimizi yokettik artik Türkiyede Köy kalmadi hepsini mahalle yaptilar. Türk akli. Insan nasil kendi kültürünü Benligini yokeder anlamiyorum. Bu sadece Usakta degil tüm Türkiyede böyle malesef. Yeni Hukumetler gelirse acilen Köylere tekrar Köy densin. Haa ama Bölme artik Köy degil malesef Sehirle birlesti mahalle oldu bu dogal ama Sehre kilometrlerce uzak olan ve Sehirle bir baglantisi olmaya Köye mahalle demek akildisi bir mantikdir
Kinaye 2 hafta önce
Dahada isteriz.
Nevin mercan 2 hafta önce
Uşağın görünüşü beton yığını önce onu halletsin .park için teşekkür ederiz.ama bu görüntü düzelmeyince hiç bir anlamı yok. Öztan hst yatıyorum oradan görüntü çok çirkin.
.