Uşak'ta su baskınlarının önünü kesecek tahliye hattı kuruluyor

Uşak'ta, yoğun yağışlarda kent merkezinde ve 15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin köprülü kavşağında meydana gelen su baskınlarının önünü kesecek tahliye hattı kuruluyor.
Uşak'ta su baskınlarının önünü kesecek tahliye hattı kuruluyor

Geçtiğimiz aylarda start alan yağmur suyu tahliye projesinde Dikilitaş bölgesine ulaşan ekipler yaklaşık 4 katlı bir bina yüksekliği kadar yapılacak kazılarla içerisine rahatlıkla bir insanın sığabildiği boru hattını döşeyecek.

Bölgede dün başlayan çalışmalar Karayolları 25. Şube Şefliği’nin bulunduğu alana kadar sürdürülecek. Daha önce 15 Temmuz Şehit Mehmet Çetin Köprülü Kavşağının yapımı sırasında başlayan çalışmalarda bir kısmı tamamlanan yeni alt yapı hattı ile Kemalöz Mahallesi ve Şeref Caddesi üzerinden Köprülü Kavşağa ve Küçük Çarşı ile kent merkezine ulaşan suların sele dönüşmesi engellenecek.


Şehrin geleceğine yönelik adımların atıldığını ifade eden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Henüz ilk battı çıktı çalışmamızı hayata geçirirken ilk aşamasını gerçekleştirdiğimiz bu tahliye projesi Uşak’ın en eski sorunlarından birisini ortadan kaldıracak. Biz ilk günden bu yana yaptığımız tüm projelerde günü kurtarmayı değil, sorunlara kalıcı çözüm getirmeyi ve şehrin geleceğini moderniteyle inşa etmeyi şiar edindik. İnşallah burada da kalıcı bir çözüm sunarak halkımızın bir problemini daha gidermiş olacağız.” diye konuştu.

Yeni yapılan hatta 1400'lük boruların yer aldığını vurgulayan Başkan Cahan gelişen Uşak’a yetersiz kalan ancak şimdiye kadar çok büyük yatırımlar almayan alt yapıda önemli bir değişim gerçekleştirildiğini ifade etti.


Uşak Belediyesi’nin hizmette görünmeyen yüz olan alt yapıda da şehrin sorunlarını ortadan kaldıracak projelerle sahada olduğunu aktan Başkan Nurullah Cahan, “Şu ana kadar 65 bin metrenin üzerinde kanalizasyon, 18 bin metrenin üzerinde yağmur suyu hattı ve 110 bin metrenin üzerinde içme suyu hattı döşeme ve yenileme çalışmaları gerçekleştirdik. Şehrimiz sanattan spora, alt yapıdan üst yapıya her alanda sorunsuz ve en iyisine sahip olsun dileğiyle her noktada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uşak Belediyesi olarak yarının Uşak’ını düşünüyor, güzel memleketimize en iyi hizmeti sunma gayretini taşıyoruz.” dedi

Yeni yağmur suyu tahliye hattı Akkuş Deresi’ne yönlendirilecek ve böylece kent merkezindeki alt yapı yükü de hafifletilmiş olacak.