Uşak'ta hükümlüler parklarda temizlik yaptı

Uşak'ta denetimli serbestlikten faydalanan hükümlüler parklarda temizlik yaptı

ÇEVRE 29.08.2019, 14:49 29.08.2019, 15:10

Uşak'ta hükümlüler parklarda temizlik yaptı

Uşak'ta denetimli serbestlikten faydalanan hükümlüler parklarda temizlik yaptı

ÇEVRE 29.08.2019, 14:49 29.08.2019, 15:10
Uşak'ta hükümlüler parklarda temizlik yaptı

Adalet Bakanlığı Denetimli Serbestlik Daire Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde eş zamanlı başlatılan "Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” kapsamında Uşak'ta denetimli serbestlikten faydalanan hükümlüler Huzurpark piknik alanında temizlik yaptı.

Etkinliğe katılan Uşak Valisi Funda Kocabıyık projenin önemine değinirken, bütün canlıların sağlıklı ve temiz bir çevreye ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Proje kapsamında hükümlülerin daha önce Akse, Çobançeşme ve Korupark mesire alanlarında da temizlik yaptığını hatırlatan Vali Kocabıyık, "Projeyle Türkiye genelinde denetimli serbestlik infaz uygulamalarında kamuya yararlı bir işte ücretsiz olarak çalıştırılma, diğer adıyla kamu hizmeti cezası kapsamında piknik alanları, yeşil alanlar ve mesire alanları gibi uygun yerlerde temizlik çalışmalarının gerçekleştirilmesi planlanmıştır. Bu tür etkinliklerle denetimli serbestlik hizmetleri kapsamında hem hükümlülerimiz topluma kazandırılmakta hem de daha temiz bir çevreye sahip olmaktayız. Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu tür sosyal projelerin ilimizde artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz ise konuşmasında Uşak'ta denetimli serbestlikten faydalanan hükümlülerle ilgili yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Etkinliğe Uşak Baro Başkanı Emin Coşkun ve protokol üyeleri katıldı.

Kaynak: AA
Yorumlar (5)
Hasan Kaşık 4 yıl önce
Suç işleyip hem topluma zarar veriyorlar hemde, vergilerimizle yeyip içip, yan gelip yatarak ülke ekonomisine zarar veriyorlar. En ağır işlerde çalışmalılar ki, ıslah olup bir daha suç işlememeleri için caydırıcılığı olsun.
Adem 4 yıl önce
Başlık saklıyor olsa da, bu haber gene tipik bir "Vali Funda Kocabıyık" güzellemesi.
İste böyledir bizim memleket, yağ biter belki, fakat yağcıık bitmez, "göze girme sanaatı" ölmez.
Gülsün 4 yıl önce
Gerçekten bu son derece güzel ve verimli bir çalışma olmuş. Yalnız ben bayramda musafirlerimle birlikte Karahallı clandras piknik alanına gitmiştim gerçekten çok pisti eğer mümkünse oraya da götürebilir misiniz. Çok güzel bir doğal güzellik ama halkımız gerçekten pis. Bu temizlik fikri çok çok güzel bir düşünce olmuş devam etmesini dilerim emeklerinize sağlık. Hükümlüler için de güzel bir etkinlik bence
Boş ver 4 yıl önce
Bizim mahallede parklada akşamları koyun otlatıyorlar yetkililer biraz ilgi gösterse iyi olur
Erdal 4 yıl önce
Çok güzel bir uygulama olmuş...hapisteki kişiler de topluma kazandırılmış olur...onlar da ülkemiz in gelişmesine katkıda bulunmuş olurlar...