Uşak Belediyesi'nden temizlik seferberliği

Uşak Belediyesi kent genelinde temizlik seferberliği başlattı.

ÇEVRE 01.07.2019, 16:48 01.07.2019, 17:12

Uşak Belediyesi'nden temizlik seferberliği

Uşak Belediyesi kent genelinde temizlik seferberliği başlattı.

ÇEVRE 01.07.2019, 16:48 01.07.2019, 17:12
Uşak Belediyesi'nden temizlik seferberliği

Başkan Mehmet Çakın, Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün "Temiz Uşak" projesi kapsamında çalışma yürüttüğü Aybey Mahallesi'ni ziyaret etti. Temizlik ekiplerinden bilgi aldıktan sonra vatandaşlarla sohbet eden Çakın, tüm mahallelerin temizleneceğini ifade etti. 

Şehirde temizlik seferberliği başlattıklarını vurgulayan Çakın, şöyle konuştu:

“İnsanlarımızın temiz sokaklarda, mahallelerde yaşamayı sonuna kadar hak ediyorlar.” diyen Çakın, “Bizlerin de oluşturmuş olduğumuz bu hazır kıta personellerimiz, temizlik ekipmanlarımız ve iş makinelerimizle birlikte, gerek mahallelerimizin ve gerekse pazar yerlerimizin temizliğini hızla gerçekleştiriyorlar. Ekiplerimiz tüm gücüyle sahada olacak.” diye konuştu.

BAŞKAN ÇAKIN’DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Belediyesi’nin sahada olacağını ve ekiplerin 7 gün 24 saat temizlik hizmetine devam edeceğini ama bunun tek başına “Temiz Uşak” için yeterli olmayacağını söyledi. Başkan Çakın, “Temizlik asıl insan olarak bizlerden başlıyor. Sokaklarımıza, mahallelerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Yaşam alanlarımızı temiz tutmamız gerektiğini unutmamak, çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren ‘temizlik imandandır’ diyerek şehrimizi temiz tutmaları gerektiğini hatırlatmalıyız.” açıklamalarında bulundu. Çevre ve temizlik konularında ilerleyen süreçlerde yeni projelerin hayata geçirileceğini paylaşan Başkan Çakın, Uşaklı vatandaşlarla birlikte temiz bir Uşak’ın sağlanacağının altını çizdi.

 


Çalışmalar nedeniyle teşekkür ederek konuşmasına başlayan Aybey Mahallesi Muhtarı Ramazan Kozak ise, temizlik çalışmalarına yönelik taleplerinin yerine getirilmesi nedeniyle memnuniyet duyduklarını kaydederek devamının gelmesini temenni diledi.


IŞIK: BAŞKANIMIZ UŞAK’A GÜZEL ŞEYLER KATACAK

Mahalle Sakinlerinden Ayhan Işık da Başkan Çakın’ın mütevazı kişiliğine ve güler yüzlü yapısına değinerek şöyle konuştu:

“Başkanımızın Uşak’a çok güzel şeyler katacağına inanıyoruz. Dürüst, çalışkan, genç ve azimli bir insan. Geldiği günden bu yana yoğun bir şekilde çalışıyor. İsmetpaşa Caddesi’ndeki düzenlemeler bizleri çok mutlu etti. Halkımız yürümekte bile zorlanıyordu. Ve yine hizmet bekleyen Aybey Mahallesi’ne bizzat gelerek çalışmaları takip etmesi mütevazı kişiliğini gösteriyor. Kendisine teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: UŞAK BELEDİYESİ
Yorumlar (5)
Kâmil duymuş 4 yıl önce
Ak partiye teşekürler ak partiye bu yakısır
kemalöz sakinleri 4 yıl önce
uşak belediyesi biraz da kemalöz mahallesine dikkat ederse seviinirz bu nedir ya diğer mahallelere yapılan ilaçlamalardan park bakımlarından yol kasistlerinden ışıklandırmalarından kemalöz olarak faydalanamadık
sayın belediye başkanı bi zahmet kemalöze de bi ilgi istiyoruz tam bir rezalet
Xxx 4 yıl önce
Yeter kemalöze paris gibi oldunuz gelin birde aybey ışık dikilitaş görün hizmet sırası buralara
Özden saron 4 yıl önce
Işık mahallesi 2gülek sokak no6Uşak merkez aşırı çöp yığını var oradan geçerken çok kokuyor ayrıca yan tarafındaki komşulardan çöp atıyor etrafa dağılıyor bizlerin evlerinin önünde temiz olmuyor ilgilenilmesini istiyorum
Yavuz turhan 4 yıl önce
Sayin baskana teşekkür ediyorum ve kendisine gecmiste yapian hatalari yapmayacagi konusunda guveniyorum cumhuriyet mahallesi orhan dengiz bulvdaki yaya geçitleri cok yuksek.oldugu icin bebek arabasi ile ablalarimiz kardeslerimiz ve yaslilarimiz gecerken zorlaniyo bi çözüm bulunursa cok sevinirim son olarakta ana cadde uzeri yikanarak temizlenirse her gun toz temizlemekten bi hal.olduk .saygilarimi sunarim.