Türkiye'nin Niagara Şelaleleri! Girlevik Şelalesi görenleri büyülüyor gitmeyen bin pişman

Adının dünyanın en görkemli şelaleleri arasında gösterilen Girlevik Şelalesi bayram boyunca ziyaretçi rekoru kırdı. Mutlaka görmelisiniz...
Türkiye'nin Niagara Şelaleleri! Girlevik Şelalesi görenleri büyülüyor gitmeyen bin pişman

Türkiye'nin pek çok doğal güzelliği ne yazık ki yeteri kadar tanıtılmadığı için görmesi gereken ilgiyi yakalayamazken bunlardan biride Erzincan'ın Çağlayan beldesindeki Girlevik Şelalesi olarak öne çıkıyordu. Şelale Ramazan Bayramı nedeniyle hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğrarken gören herkesi kendisine hayran bıraktı.

GİRLEVİK ŞELALESİ GÖRENLERİ KENDİSİNE HAYRAN BIRAKTI!

Dünyanın en görkemli şelalelerinden biri olan Erzincan'ın Çağlayan beldesindeki Girlevik Şelalesi, Ramazan Bayramında da yerli turistler ile yurtdışından gelen gurbetçilerin durak noktası oldu. Erzincan’da güneşli bir havanın hakim olduğu bayramda, Girlevik Şelalesi yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Şelale yurt dışından gelen gurbetçilerle birlikte Erzincan nüfusuna yakın vatandaşı bayram tatilinde ağırladı. Munzur Dağı eteklerinden gelen buz gibi suların 40 metreden döküldüğü Girlevik Şelalesi, doğal güzelliği ve serin havasıyla, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

GİRLEVİK ŞELALESİ NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer alan ve Munzur Dağı eteklerindeki Kalecik köyünde yer alan 9 ayrı kaynak suyunun birleşmesiyle oluşan Girlevik Şelalesi, her mevsim ayrı bir güzellik sunuyor. 9 günlük bayram tatilini fırsat bilen vatandaşlar, 40 metreden akan buz gibi suyu ve doğal güzelliğiyle öne çıkan Girlevik Şelalesine akın ediyor.

Kışın suyunun büyük bölümünün donması ile oluşan sarkıtlar dolayısıyla etkileyici bir manzaraya bürünen şelale, ziyaretçilerine yazın da farklı güzellik sunuyor. Muhteşem doğanın öz çekim yaparak tadını çıkaran yerli ve yabancı turistler, görsel güzellikler arasında yürüyüş ve piknik yaparak zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyor.

Erzincan'a komşu olan illerdeki kişilerin yanı sıra Ankara, İstanbul ve İzmir gibi şehirlerden de yerli turistlerin ilgisini çeken Girlevik Şelalesi bu bayram tatilinde yabancı turistlerden de yoğun ilgi gördü.