TEMA Vakfı Eşme İlçe sorumlusu Ali Sencer Teke oldu

TEMA Vakfı Eşme İlçe Sorumluluğuna TEMA Genel Merkezi tarafından Ali Sencer Teke atandı.
TEMA Vakfı Eşme İlçe sorumlusu Ali Sencer Teke oldu

Çiçeği burnunda TEMA Eşme Temsilcisi Teke yaptığı açıklamada; . Eşme’de doğal varlıklarını ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibi ile  birlikte tüm güçleri ile gece gündüz çalışmak istediklerini belirtti.

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu hatırlatan Ali Sencer Teke “Bugün ülke genelinde var olan 770 bini aşkın gönüllüsü, TEMA Vakfı’nın her zaman en büyük gücü olmuştur. Eşme’de doğal varlıklarını ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak ilçemizde gönüllü sayımızı artırıp, ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

“EŞME’NİN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Teke, “TEMA Vakfı Uşak Eşme İlçe Sorumluluğu ekibi, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan; yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştirecek. Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütecek; verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacak. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracak.

TEMA Vakfı Uşak Eşme ilçe ekibi, kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirmede en önemli desteği ilçede görev yapan basın mensuplarından alacağına inanıyor. Yapılan tüm faaliyetler düzenli olarak yerel basınla paylaşılacak” şeklinde sözlerine son verdi.