OEDAŞ Frig Ultra Maratonu’na 50 çalışanı ile katıldı!

Uşak başta olmak üzere 7 ilde elektrik dağıtım görevi üstlenen OEDAŞ Frig Ultra Maratonuna katıldı.
OEDAŞ Frig Ultra Maratonu’na 50 çalışanı ile katıldı!

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ın elektrik dağıtım işlerini üstlenen OEDAŞ bu sefer çalışanları ile Frig Ultra maratonuna katıldı. Tarihi ve doğal güzelliği ile göz dolduran Frig Vadisi'nde düzenlenen maraton yine renkli görüntülere sahne oldu.

Bu sene düzenlenen etkinliklere Uşak'ta elektrik dağıtım işlerini üstlenen OEDAŞ'ta katıldı. 2013 senesinden bu yana düzenlenerek artık geleneksel bir hale gelene maraton bu sene 10. kez koşuldu. Düzenlenen etkinliğe bu sene yoğun katılım memnuniyet oluşturdu.

FRİG ULTRA MARATONUNA YOĞUN KATILIM!

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta elektrik dağıtım hizmeti sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ), tarihi ve doğal güzellikleriyle Türkiye’nin en önemli kültürel miraslarından biri olan Frig Vadisi’nde düzenlenen Frig Ultra Maratonu’na katıldı.

oedas-2.jpg

2013 yılından bu yana düzenlenen maratona geçen yıl 22 çalışanla katılım gösteren OEDAŞ’ta bu yıl maratona ilgi büyük oldu ve 50 çalışan maratonda ter döktü. OEDAŞ çalışanları toplam altı kategoride düzenlenen maratonun 6 ve 12 kilometrelik etaplarına katıldı.

oedas-3.jpg

Tüm çalışanlar parkurlarını başarıyla tamamlarken, yarışın sonunda birbirlerini tebrik ettiler. “Bölgede düzenli olarak bakım-onarım çalışmaları yapıyoruz” Frig Ultra Maratonu’nun bölgenin tanıtımına büyük katkı sağladığını söyleyen OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalçın, “Çalışma arkadaşlarımız her geçen yıl daha geniş bir ekiple bu maratona katılarak hem üç bin yıllık bu muazzam tarihin tanıtımına katkı sağlıyor hem de tarihin ve doğal güzelliklerin içinde spor yapmanın mutluluğunu yaşıyor. OEDAŞ olarak bölge için çalışmalarımız bu tanıtımla sınırlı değil.

oedas-1.jpg

2021 yılında ‘OEDAŞ tarihi aydınlatıyor’ sloganıyla bu bölgeye yatırım yapmış, aydınlatma çalışmalarını gerçekleştirmiştik. Şu anda da bölgede düzenli olarak bakım-onarım çalışmaları yapıyor böylece hem bölge halkının hem de yerli ve yabancı turistlerin Frig Vadisi ziyaretlerini enerjimizle aydınlatıyoruz” dedi. Etkinlik bu sene yoğun katılımcı sayısı ile göz doldururken katılımcılar renkli görüntülere imza attı.