Manisa’da 10 dakikalık dolu yağışı tarım alanlarına zarar verdi

Manisa’da yaklaşık 10 dakika boyunca etkili olan dolu yağışında tarım arazilerinin büyük zarar gördüğü ifade edildi. Ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı bölgeyi kısa süre içerisinde bembeyaz yaptı.
Manisa’da 10 dakikalık dolu yağışı tarım alanlarına zarar verdi

MANİSA (İHA) - Manisa'nın Salihli ilçesinde gün içerisinde etkili olan dolu yağışı sadece 10 dakika sürdü. Ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı tarım alanlarına zarar verirken bazı işyerleri ve pazar yerlerinin çatıları da zarar gördü.

Kısa süre içerisinde etkili olan dolu yağışı halı sahaları bembeyaz yaparken, yağışa dışarıda yakalanan vatandaşlar panikle saklanacak yer aradı.

DOLU YAĞIŞI 10 DAKİKA SÜRDÜ

Manisa’nın Salihli ilçesinde yaklaşık 10 dakika boyunca yağan ceviz büyüklüğündeki dolu nedeniyle tarım arazilerinde zarar meydana geldi.

Salihli’de aniden bastıran dolu yağışı nedeniyle hem vatandaşlar hem de sürücüler zor anlar yaşadı. 10 dakika boyunca yağan ve ceviz büyüklüğünde olan dolu yağışı nedeniyle bazı mahallelerde tarım arazilerinin zarar gördüğü öğrenildi.

aw211076-09-min.jpg

DOLUDAN ZARAR GÖRDÜLER

Dolu yağışına yolda ve araçlarında yakalanan vatandaşlar panik yaşarken, ilçedeki Pazar yerlerinin çatıları, iş yerlerine ait gölgeliklerde doludan zarar gördü.

Dolu yağışı ile halı sahalar beyaza bürünürken, bazı araçların camları da doludan dolayı hasar aldı.

Meteoroloji, resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamasında yağışların etkili olacağı bölgeleri tek tek sıraladı.

Yağışların genel olarak Marmara, Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde etkili olacağı ifade edildi. Vatandaşların etkili sağanak ve dolu yağışlarına karşı tedbirli olması istendi.