Manisa Salihli'de son dakika orman yangını başladı!

Türkiye aşırı sıcak havalar nedeniyle başlayan orman yangınları ne yazık ki devam ederken yeni bir orman yangını haberi de Manisa'dan geldi.
Manisa Salihli'de son dakika orman yangını başladı!

Manisa Salihli'de henüz belirlenemeyen bir nedenle ormanlık alanda yangın başladı. İlk dumanların görülmesinin ardından yapılan ihbar sonucunda ekipler yangına anlık olarak müdahale ederken ne yazık ki aşırı sıcak hava ve etkili rüzgar bir kere daha devreye girdi.

AŞIRI SICAK HAVALAR ORMAN YANGINLARINI BÜYÜTÜYOR!

Manisa’nın Salihli ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına Orman İşletme Müdürlüğü ile Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekiplerince havadan ve karadan müdahale ediliyor.

sahilli-2.jpg

Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Yağbasan Mahallesi’ndeki Dibekdağı mevkiinde orman yangını çıktı. Yangına Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler ile Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri tarafından havadan ve karadan müdahale edilmeye başlandı.

sahil-i1.jpg

4 uçak, 3 helikopter, 10 arazöz, 2 su ikmal aracı ve 2 dozerin müdahale ettiği yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Hatırlanacağıı üzere geride kaldığımız günlerde de Uşak, İzmir ve Çanakkale'de eş zamanlı orman yangınları çıkmış, Uşak'ta meydana gelen yangın 40 saat sonra söndürülmüştü. Ekili tarım arazisinde başlayan yangın ormana sıçramış, ormanlık alanda sıcak hava ve şiddetli rüzgarın etkisiyle yangın kısa sürede büyüyerek yayılmıştı.

Kaynak:Haber Kaynağı