Malatya'da deprem! AFAD son dakika açıklaması!

AFAD Deprem Dairesi bir son dakika açıklaması yaparak Malatya'da deprem olduğunu duyurdu. 10 Temmuz 2024 Malatya depremi kaç şiddetinde oldu?
Malatya'da deprem! AFAD son dakika açıklaması!

Türkiye'de deprem gerçeği yaşanmaya devam ediliyor. 6 Şubat deprem felaketinin yaşandığı illerden olan Malatya'da yeni bir deprem daha olduğu açıklandı. AFAD Deprem Dairesi bir açıklama yaparak depreme dair teknik detayları duyurdu. Malatya'da deprem kaç şiddetinde oldu?

AFAD DEPREM AÇIKLAMASI!

AFAD Deprem Dairesi'nin verdiği bilgilere göre saat 00:41'de Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde bir deprem meydana geldi. Gerçekleşen bu depremin büyüklüğünün 4,2 olarak ölçüldüğü bildirildi. Depremin derinliği ise 7,69 km olarak belirlendi. Deprem sonrası gelişmelere dair de bazı bilgilendirmeler yapıldı.

afad.jpg

AFAD Deprem Dairesi tarafından açıklanan Malatya depreminin ardından bölgede vatandaşlar kısa süreli bir panik yaşadılar. Sarsıntının biraz şiddetli olduğunu belirten vatandaşlar normalden uzun sürdüğünü de belirttiler.

Deprem sonrasına ilişkin herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı kaydedildi. Elde edilen bilgilere göre şu ana kadar vatandaşlardan herhangi bir olumsuz ihbar alınmadı. Sarsıntıdan dolayı herhangi bir yıkım olması beklenmediği bildirildi. Deprem kaynaklı can kaybı olmasına ihtimal verilmiyor. Yıkıcı olmayan bu deprem sadece insanlarda paniğe neden oldu.

DEPREM UZMANLARI BEKLENİYOR!

Türkiye'de bir deprem olduğunda bu depremin ne anlama geldiği artık deprem uzmanları tarafından değerlendirilerek vatandaşlara aktarılıyor. Bu konuda vatandaşların içi daha rahat ediyor. Son olan Malatya depremi hakkında deprem uzmanlarından herhangi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak bölgede yıkıcı, büyük bir depremin beklenmediği biliniyor. Gerçekleşen bu deprem bölgede insanların artık alıştığı şiddette bir deprem olarak yorumlanıyor.