Kütahya’da orman yangınlarına karşı çalışmalar hızla devam ediyor

Son günlerde peş peşe illerden gelen orman yangını haberleri vatandaşların canını sıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda aktarılan son habere göre Kütahya’da orman yangınlarına ilişkin ekipler hızla çalışmalarını sürdürüyor.
Kütahya’da orman yangınlarına karşı çalışmalar hızla devam ediyor

30 Ekim tarihine kadar bölgede ormanlık alanlara girişler yasaklanmıştı. Bu kapsamda halk hem cami hoparlörlerinden sürekli uyarılıyor hem de vatandaşların görebileceği yerlere afişler asılıyor.

Bölgedeki vatandaşlar Kütahya ekiplerinin yaptığı çalışmaların yerinde olduğunun altını çiziyor.

VATANDAŞLARDAN DUYARLI OLMALARI İSTENİYOR

Müdürlük çalışanları, köyleri tek tek dolayarak, vatandaşların orman yangınlarına karşı daha duyarlı olmalarını istiyor.

Camilerin minarelerinden halk anonslarla uyarılıyor. Ekipler, 30 Eylül tarihine kadar ormanların girişlerin yasak olduğunu belirten afişler asıyor.

Kütahya merkez Demirciören köyü muhtarı Halil Bayraktar, "Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin özverili çalışmaları bizleri sevindiriyor. Bilindiği gibi, Kütahya'da ormanlara girişler 30 Eylül tarihine kadar yasaklanmıştı. Bu sebeple denetimlerde yoğun şekilde devam ediyor. Muhtarlık olarak bizde her zaman ekiplerin yanındayız" dedi.

Bayraktar, ormana giriş yağını ihlal edenlerin görülmesi durumunda 112 Acil Çağrı Merkezine haber verilmesini istedi.

YANGINLARDA SON DURUM

Son olarak Aydın’da 2 farklı noktada çıkan yangını akşamüzeri kontrol altına alınırken, İzmir’in Torbalı ilçesinde çıkan orman yangınına hem havadan hem de karadan müdahale ediliyor. Valilikler, vatandaşları orman yasaklarına karşı uyarmaya devam ediyor.

Kaynak:Haber Kaynağı