Kütahya Hisarcık'ta tıbbi ve aromatik bitikler incelendi

Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci tıbbi ve aromatik bitkilerin ekili olduğu Karbasan Köyünü ziyaret ederek bitkileri inceledi.
Kütahya Hisarcık'ta tıbbi ve aromatik bitikler incelendi

Kütahya Hisarcık'ta tıbbi ve aromatik bitkilerin üretim tesisi haline getirilmek üzere kurulan bölgenin son ziyaretçisi Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci oldu. Başkan Kahveci ve beraberindeki heyet burada ekili olan araziyi incelerken çiftçilerin karşılaştığı sorunlar ve talepleri dinlendi.

KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI KAHVECİ EKİLİ ARAZİYİ İNCELEDİ!

Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Hisarcık ilçesi Karbasan köyünü ziyaret ederek tıbbi ve aromatik bitkiler üzerine detaylı incelemelerde bulundu. Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, Hisarcık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yusuf Çalışkan ve Kütahya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hüseyin Girgin, tıbbi ve aromatik bitkiler üzerine detaylı incelemeler yapmak üzere Hisarcık ilçesi Karbasan köyünü ziyaret etti.

hisarcik-1.jpg

Ziyaret sırasında bölgede yetişen bitkiler üzerine araştırmalar yapılarak notlar alındı. Başkan Kahveci, beraberindeki heyetle birlikte köydeki potansiyeli yerinde gözlemledi ve Hisarcık Ziraat Odası'nı da ziyaret ederek burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çiftçilerinin karşılaştığı sorunlar, çözüm önerileri ve odanın faaliyetleri üzerine görüşmeler yapıldı.

hisarcik-2.jpg

Ayrıca, Hekim Sinan Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırma Merkezi'ni yeniden canlandırma hedefi doğrultusunda istişarelerde bulunuldu.

Yapılan ikili görüşmeler sonucunda merkezin sahip olduğu potansiyele ulaşması için yürütülmesi gereken projeler, yapılması gerekenler ve bölgesel kalkınmayı sağlayacak olan stratejiler masaya yatırıldı. Toplantı son derece verimli geçerken karşılıklı görüşler not alınarak çalışmaların bu yönde ilerleyeceği ifade edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı