Kütahya Hisarcık'ta Koca Çay kenarında çevre kirliliği

Hisarcık'tan geçen Koca Çayı kenarında oluşan çevre kirliliği vatandaşların tepkisini çekerken, belediyenin önlem ve tedbir alması istendi.
Kütahya Hisarcık'ta Koca Çay kenarında çevre kirliliği

Hisarcık'ın önemli sulama kaynaklarından biri olan Koca Çay son dönemde etrafında oluşan çevre kirliliği nedeniyle eleştirilere konu olmuştu. Vatandaşlar kirliliğin her geçen gün arttığını belirterek Hisarcık Belediyesi'nin hem temizlik yapmasını hem de bir daha kirlilik oluşmaması adına gerekli tedbirleri almalarını istedi.

KÜTAHYA HISARCIK'TA KOCA ÇAY'IN KENARINDA TEMİZLİK YAPILSIN!

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinden geçen ve sulamada kullanılan Koca Çay'ın kenarlarına ve içlerine uluorta moloz ve çöp dökülmesinin önlenememesi yüzünden çaydaki kirlilik gün geçtikçe artıyor. Vatandaşlar, MHP'li Hisarcık Belediyesi'nin kirliğin önlenmesi için hiç bir tedbir almamasını eleştirdi.

evre-1.jpg

İlçeden geçen Koca Çay'ın kenarlarına atılan inşaat artığı, moloz ve çöp dökülerek kirletilmesine tepki gösteren ve “Hani nerede sıfır atık?” diyen çevreye duyarlı vatandaşlar, ”Koca Çay'ın kenarları çöp yığınlarıyla dolu. Bu yüzden çaydaki kirlilik her geçen gün artmakta, yıllar önce masmavi akan ve içinde insanların yüzdüğü Koca Çay artık kirli akmaktadır.

evre-2.jpg

Bu kirlenmeye karşı yetkililerce hiçbir önlem alınmamaktadır. Ayrıca sulamada kullandığımız çayın kirletilmesi yüzünden yetiştirdiğimiz ürünler zarar görmekte ve üretim azalmaktadır. Bu kirlilik böyle devam ederse genç nesillere tertemiz akan çay yerine kirlenmiş çay ve çöplüğe dönmüş çevre bırakacağız. Bir an önce Koca Çay kenarındaki bu alanlar çöplerden arındırılmalı ve bölgeye tekrar çöp atılmasını önleyici tedbirler alınmalı” dediler.

evre-3.jpg

OIuşan çevre kirliliği her geçen gün artarken çevreye yayılan kötü kokularda bölge halkını rahatsız etmeye başladı. Konu hakkında çevre temizliği çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.

Kaynak:Haber Kaynağı