Kütahya Aslanapa Kureyşler Baraj gölünde su ürünleri denetimi

Türkiye'nin en büyük zenginlikleri arasında yer alan Su Ürünleri'nin korunması amacı ile denetimler arttırılırken bu kapsamda yeni denetimlerden biri de Kütahya'da gerçekleştirildi.
Kütahya Aslanapa Kureyşler Baraj gölünde su ürünleri denetimi

KÜTAHYA (İHA) - 3 tarafı denizlerle çevrili, göl ve nehir zenginliği ile dikkat çeken Türkiye'de balıkçılık ve su ürünlerinin korunması amacı ile denetimler tüm hızı ile devam ediyor. Hem ekonomiyi desteklemek hem de gelecek nesillere de bu ürünleri aktarmak için su ürünleri koruma altına alınırken Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Mühendisleri tarafından bu kapsamda Kureyşler Baraj Gölü'nde denetleme yapıldı.

KUREYŞLER BARAJ GÖLÜ'NDE SU ÜRÜNLERİ DENETİMİ YAPILDI!

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Mühendisleri tarafından İl Müdürü Emre Yeniay’ında katılımıyla Aslanapa İlçe sınırları içerisinde bulunan Kureyşler Baraj gölünde su ürünleri denetimi yapıldığı bildirildi.

denetim-1.jpg

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada,” Su Ürünleri Kanunu çerçevesinde su ürünlerinin korunarak sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla yasadışı avcılık faaliyetlerinin önlenmesi ve mevzuatın etkin bir şekilde uygulanması için ilimiz sınırları içerisinde bulunan iç sularda, karaya çıkış ve parekende satış noktalarında kontrol ve denetimlerimiz etkin bir şekilde devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

denetim-2.jpg

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Mühendisleri tarafından yapılan denetimlerde ekipler hem yasadışı avcılığa karşı incelemelerde bulundu hem de gölde yer alan su ürünlerinin korunması için yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.