Denizli’deki orman yangını sonrasında hasarın boyutu dron ile görüntülendi

Denizli’de dün saat 17.00 civarında çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile hızlı bir şekilde büyüdü. Büyüyen yangına çok sayıda ekip ve araçla müdahale edilirken yangının 3 saatlik bir çalışma sonrası söndürüldüğü öğrenildi.
Denizli’deki orman yangını sonrasında hasarın boyutu dron ile görüntülendi

Yangının söndürüldüğü alanda hasarın büyüklüğü dron ile havadan görüntülendi.

Yangın Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Hayabey ve Akköy Mahallesi arasında kalan Çeşmebaşı – Kocadüz mevkisinde çıktığı öğrenildi. Çıkan yangın 3 saatlik bir çaba sonrasında söndürüldü.

HAVADAN VE KARADAN MÜDAHALE EDİLDİ

Denizli’de ormanlık alanda çıkan yangın, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle söndürüldü. Yangın sonucu soğutma çalışmalarının sürdüğü 35 hektarlık alan dron ile görüntülendi.

aw225015-03-min.jpg

3 SAATLİK ÇALIŞMA SONRASINDA SÖNDÜRÜLDÜ

Yangın, dün 17.00 sıralarında Pamukkale ilçesine bağlı Haytabey ile Akköy mahalleleri arasında kalan Çeşmebaşı-Kocadüz mevkisindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Rüzgar nedeniyle bir anda büyüyen yangın ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda Denizli Orman Bölge Müdürlüğüne ve Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekip sevk edildi. Havadan ve karadan ekiplerin 3 saatlik çalışmaları sonucu alevler kontrol altına alındı. Yangını söndürme çalışmalarına Denizli Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 4 uçak, 1 helikopter, 148 personel, 21 arazöz, 11 su ikmal aracı, 5 ilk müdahale aracı, 3 treyler, 3 dozer, 1 greyder ve 14 hizmet vasıtasının yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Daire Başkanlığına bağlı 8 arazöz, 1 tanker ve 23 itfaiye personeli ile katıldı.

aw225015-07-min.jpg

HAVADAN GÖRÜNTÜ ALINDI

Ekiplerin cansiparane çalışması sonucu kontrol altına alınan orman yangınında 35 hektar alan zarar gördü. Zarar gören orman sahası dron ile görüntülendi. Orman ekiplerinin bölgede farklı noktalarda soğutma çalışmalarına devam ettiği görüldü.

Son dönemlerde havaların da ısınmasıyla birlikte pek çok ilden peş peşe yangın haberleri gelmeye devam ediyor. Valilikler bu durumun engellenmesi adına çok sayıda ormanlık alanlara girişleri 31 Ekim tarihine kadar yasaklıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı