Bakan Yumaklı Manisa orman yangını hakkında bilgi aldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı yangın nedeni ile Manisa Valisi Enver Ünlü’yü arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.
Bakan Yumaklı Manisa orman yangını hakkında bilgi aldı

Manisa’da meydana gelen yangın felaketinde ilk belirlemelere göre 300 hektarlık alan zarar gördü. Çok zor kontrol altına alınan yangının söndürülebilmesi için insan üstü gayret gösterildi. Vatandaşların da katılı ile saatlerce süren mücadele başarı ile sonuçlandı.

Manisa Valisi Enver Ünlü yangından zarar gören alanlarda bir heyet ile incelemede bulundu. Ayrıca Vali Ünlü’yü arayan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ise yangın hakkında bilgi alıp geçmiş olsun dileklerini aktardı.

Manisa Valisi Enver Ünlü, Salihli ilçesi Dibekdağı mevkiinde çıkan yangında ilk belirlemelere göre yaklaşık 300 hektar alanın zarar gördüğü bölgelerde inceleme yaptı. Öte yandan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da Vali Ünlü'yü telefonla arayıp, yangından etkilenen vatandaşlara 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu.

Yangın nedeniyle Salihli'nin Yağbasan ve Karasavcı mahallelerinde 4 ev, 2 ağıl, 1 motosiklet ve iş makineleri tamamen yandı. 1 büyükbaş hayvan telef olurken, her iki mahallede tarım arazileri de büyük zarar gördü.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Vali Enver Ünlü'yü telefonla arayıp, yangından etkilenen mahalle halkına 'geçmiş olsun' dileğinde bulundu. Bakan Yumaklı, devletin tüm imkanları ile yangından etkilenen vatandaşların yanında olduğunu ifade etti.

ZARARLAR BELİRLENİYOR

Her iki mahallede zarar gören alanlarda incelemelerde bulunan Vali Ünlü, "Yangın nedeniyle her iki mahallemizdeki vatandaşlarımızı tahliye etmiştik. Şu an itibarıyla yangın tamamen söndürüldü ancak sahada soğutma çalışmalarımız devam ediyor. Yangın sebebiyle metruk 3 tane evimiz ile kullanılan bir tane evimiz zarar gördü. Ayrıca bir adet traktör ile motosikletle ekipmanlar da hasar gördü. Bu zararları en kısa sürede gidereceğiz. Tüm kurumların desteği ile bütün zararı telafi edeceğiz. Ekili alanlarımızdaki zararlarla ilgili de yine ilgili kurumlarımız gerekli çalışmalara başlamış durumda" dedi.

Yangından zarar gören alanlarda bunun telafisi için kapsamlı bir çalışma yapılacağı bildirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın destek vereceği bu yenileme çalışmalarının kısa sürede başlaması bekleniyor. Ayrıca Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin de özel bir çalışma yapacağı bildirildi.