Aydın'da sel yaraları AFAD tarafından sarılıyor

Geride bıraktığımız hafta yaşanan sel felaketi büyük maddi hasara neden olurken Aydın'da sel yaraları AFAD gönüllüleri tarafından sarılıyor.
Aydın'da sel yaraları AFAD tarafından sarılıyor

Tüm Türkiye'de etkili olan sağanak yağış büyük bir sel felaketine neden olurken Aydın'ın Germencik ilçesi de selden etkilenen bölgeler arasında yer almıştı. Yaşanan sel felaketi sonrasında çok sayıda evi de su basarken AFAD gönüllüleri yardıma koştu.

İlçede sağanak yağış nedeniyle yaşanan olumsuzlukların ardından hayatı normale döndürme çabaları sürerken Germencik ilçesinde AFAD gönüllülerinin çalışmaları tüm hızı ile sürüyor. Su basan evlerde eşyalar boşaltılırken temizlik çalışmaları da sürüyor.

AYDIN GERMENCİK'TE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI BAŞLADI!

Aydın'ın Germencik ilçesinde geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağışın ardından bazı evleri su basarken, AFAD gönüllüleri yaptıkları çalışmalarla selden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için çalışıyor. Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip illerin başında gelen ve 2023 yılına kurak giren Aydın’da Kasım ayı yağışları etkili oldu.

aydin-1.jpg

Uzun yıllar ortalamasına göre Kasım ayında 92,6 kilogram yağış alan Aydın’da Kasım ayı ortalaması 138,8 kilograma ulaştı.

aydin-3.jpg

Uzun yıllar ortalamasına göre Ekim aylarında metrekareye 39,7 kilogram yağış alan Aydın’da bu yıl Ekim ayında gerçekleşen yağış miktarı 6.2 kilogramda kalmıştı. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü verilerine göre, büyük bir kısmı gece olmak üzere son günlerde Germencik’e 117 kilogram, İncirliova’ya 114 kilogram, Güzelçamlı’ya 58,4 kilogram, Söke’ye 50,8 kilogram, Efeler’e 25.2 kilogram yağış düştü.

aydin-4.jpg

İlçede sağanak nedeniyle selden etkilenen ve evlerini su basan vatandaşların yardımına ise AFAD gönüllüleri koştu. Çeşitli meslek gruplarından kişilerden oluşan AFAD gönüllüleri Germencik ilçesinde evlerini su basan vatandaşların eşyalarını boşaltılmasına ve temizlik çalışmalarına yardımcı oluyor.

aydin-5.jpg

Hayatı normale döndürme çabalarının sürdüğü Germencik'te vatandaşlar AFAD gönüllülerine destekleri ve yardımları için teşekkür etti. Aydın'da yaşanan sel felaketinin yaraları sarılmaya devam ediyor.