Aydın'da fırtınanın vurduğu Karina'da inceleme başlatıldı

Aydın'da etkili olan fırtına nedeniyle ortaya çıkan hasarın yaraları sarılmaya devam ederken hasar tespit çalışmaları da başladı.
Aydın'da fırtınanın vurduğu Karina'da inceleme başlatıldı

Tüm Türkiye'de etkili olan fırtına Aydın'da büyük olumsuzlukların yaşanmasına neden olmuştu. Aydın'da etkili olan fırtına Söke ilçesinde büyük maddi zarar meydana getirmişti.

Fırtına ve sağanak yağış sonrasında Karina Dalyanı'nda, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri inceleme çalışması gerçekleştirdi. Özellikle Doğanbey Mahallesi’nde etkili olan kuvvetli fırtına, Karina dalyanını olumsuz etkilemişti.

AYDIN'DA KARİNA DALYANINDA İNCELEME BAŞLATILDI!

Aydın’ın Söke ilçesinde hafta sonu etkili olan fırtına ve sağanak yağıştan olumsuz etkilenen Karina Dalyanı'nda, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri inceleme çalışması gerçekleştirdi.

aydin-2.jpg

Aydın genelinde olduğu gibi Söke ilçesinde de hafta sonu fırtına ve sağanak yağış etkili oldu. Özellikle Doğanbey Mahallesi’nde etkili olan kuvvetli fırtına, Karina dalyanını olumsuz etkiledi. Bölgede bulunan balıkçı teknelerinin bazıları batarken bazıları da çarpma sonucu parçalandı.

aydin-3.jpg

Bu çerçevede sahaya inen Söke İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, karina bölgesinde teknik inceleme gerçekleştirdi. Konu ile ilgili Söke İlçe Tarım Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Doğanbey Mahallemizde hafta sonundaki fırtına ve deniz gelgitlerinden olumsuz etkilenen Karina dalyanında incelemelerde bulunuldu.

aydin-4.jpg

Mevcut durum teknik elemanlarca raporlandı” ifadeleri yer aldı. Söz konusu raporlamaların ardından hasarın tazmin edilmesi için çalışmalar yapılacak. Oluşan maddi zararlar limitler dahilinde devlet tarafından tazmin edilirken bu işlemlerde hazırlanan raporlardan yararlanılacak.