Aydın Efeler’de ekiplerin akşam mesaisi yoğun geçiyor

Aydın’ın Efeler ilçesinde ekipler akşam mesailerini son dönemlerde yoğun geçiriyor. Akşamları açık olan işletmeleri denetleyen ekipler kurallara uyulup uyulmadığını denetliyor.
Aydın Efeler’de ekiplerin akşam mesaisi yoğun geçiyor

Efeler’de gıda üretim ve dağıtım noktalarına denetim hız kesmeden devam ediyor. İlçedeki kontrollerini akşam saatlerinde arttıran ekipler işletmelerin çalışmalarını inceliyor.

Denetimler sonrasında Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından açıklama geldi. Yapılan açıklamada 5996 sayılı yasa hükümlerine uyulup uyulmadığını denetlemek için bu denetimlerin yapıldığı belirtildi.

AÇIK OLAN İŞLETMELER DENETLENİYOR

Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin akşam mesaisi yoğun geçerken akşamları açık olan işletmeler denetlendi.

aw243555-03.jpg

YAZILI AÇIKLAMA GELDİ

Aydın genelinde gıda üretim, dağıtım ve satış yerlerine yönelik denetimler aralıksız devam ederken Efeler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin de akşam mesaisi yoğun geçti. İlçe genelindeki kontrollerini sıklaştıran ekipler, akşamları açık olan işletmelerde de denetim gerçekleştirdi. Konu ile ilgili Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, “Genelde akşam açık olan işletmelerde 5996 sayılı yasa hükümlerine uyulup uyulmadığını tespit etmek için bu akşam denetimler gerçekleştirdik” ifadeleri yer aldı.

Ekiplerin yaptığı bu denetimler neticesinde akşam saatlerinde hizmet veren işletmelerin kurallara uyulup uyulmadığı denetlenmiş oluyor. Aydın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün denetimlerine devam edeceği öğrenildi.

Kaynak:Haber Kaynağı