Afyonkarahisar'da yağmur, rüzgar, dolu hayatı zorlaştırdı!

Afyonkarahisar’da meydana gelen kötü hava koşulları hayatı olumsuz şekilde etkiledi. Bazı yerlerde ağaçlar devrilirken kısa süreli elektrik kesintileri yaşandı.
Afyonkarahisar'da yağmur, rüzgar, dolu hayatı zorlaştırdı!

AFYONKARAHİSAR (İHA) – Afyonkarahisar kötü hava koşullarının etkisi altına girdi. Yoğun bir yağış alan kentte rüzgar da kuvvetli esince çok sayıda olumsuzluk yaşandı. Afyonkarahisar – Denizli karayoluna rüzgardan dolayı kırılan ağaçlar düştü. Düşen bu ağaçları trafik polisleri kaldırarak olası kazaları önlediler.

Şuhut ilçesinde de şiddetli rüzgar ağaçları devirirken elektrik iletim hatlarının üzerine düşen ağaçlardan dolayı kısa süreli elektrik kesintileri yaşandı. Emirdağ ilçesinde ise dolu yağışı vatandaşları zor durumda bıraktı.

HAVA BOZDU HAYAT ZORLAŞTI

Afyonkarahisar’da etkili olan kötü hava şartları birçok olumsuzluğu da beraberindeki getirirken, kentin birçok bölgesinde rüzgar ağaçları devirdi. Devrilen ağaçları yollardan trafik polisleri kaldırırken, birçok ilçede de dolu ve yağmur yağışı etkili oldu.

Kentte akşam saatlerinde etkili olan rüzgarlı ve yağışlı hava hayatı olumsuz etkiledi. Afyonkarahisar-Denizli karayolunda rüzgardan dolayı kırılan ağaçlar yola devrildi. Yoldaki ağaçları ise o sırada bölgede devriye gezen trafik polisleri düştükleri yerden kaldırdı. Polislerin ağaçları kaldırması yaşanabilecek kazaların da önüne geçti.

Rüzgarın etkili olduğu bir başka yer ise Şuhut ilçesi oldu. İlçede bazı köylerde ağaçlarda rüzgarın şiddetine dayanamayarak devrildi. Bazı köylerde ağaçların elektrik iletim hatlarının üzerine devrilmesinde dolayı kısa süreli elektrik kesintileri yaşandı.

Emirdağ ilçesinde dolu yağışı hayatı olumsuz etkilerken, ilçede fındık büyüklüğünden yağan dolu kısa sürede etkili oldu.

Kent merkezindeki ise sağanak yağış kısa süreliğine de olsa etkili olurken, bazı yollarda yağıştan dolayı su birikintileri oluştu. Yağış trafiği de olumsuz etkiledi.

Afyonkarahisar’da yaşanan olumsuz hava şartlarını daha uzun sürmeyeceği bildirildi. Havanın düzeleceği belirtilirken vatandaşların yine de tedbirli olmaları istendi. Kısa süreli aksamalara neden olan hava koşullarının zarar vermemesi için dikkatli olunması istendi.