Afyonkarahisar Valisi vatandaşlara uyarı yaptı!

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı bir açıklama yaparak vatandaşlara sıcak hava uyarısında bulundu.
Afyonkarahisar  Valisi vatandaşlara uyarı yaptı!

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı meydana gelen sıcak havalar ile alakalı olarak vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Yarın Afyonkarahisar’da termometrelerin 38 dereceyi göstereceğini belirten Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı çok tedbirli hareket edilmesini istedi.

Kronik hastalığı olanlarla yaşlıların çok dikkatli olmaları gerektiğini belirten Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı öğle saatlerinde bu kişilerin dışarıda olmamalarını istedi. Ayrıca orman yangınları konusunda hassasiyet gösterilmesi belirtildi.

SICAKLIK UYARISI YAPILDI!

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, termometrelerin yarın 38 dereceleri göstermesinin beklendiği kentte vatandaşları özellikle öğle saatlerinde dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre kentte hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkarak 38 dereceleri bulması bekleniyor. Sıcak havalarla ilgili vatandaşlara uyarılarda bulunan Vali Yiğitbaşı, “Özellikle kronik hastalığı olanlar ve yaşlılar noktasında sıcağın çok olduğu öğle saatlerinde dışarıda olmamalarını tavsiye ediyoruz. İklim değişikliğinden dolayı hava sıcaklıklarının anormal derecede artış gösterdiği dönemlerde de orman yangınları konusunda da çok dikkatli ve tedbirli olmamız gerekiyor. Bu konuda bütün vatandaşlarımızdan hassasiyet bekliyoruz. Kendilerine çok dikkat etsin ve güneşten korusunlar” dedi.

Orman yangınları konusunda da vatandaşlara uyarılarda bulunmayı ihmal etmeyen Vali Yiğitbaşı açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Ormanlara karşı çok dikkatli olmamız gerekiyor. Özellikle uzun Kurban Bayramı tatilinde mangal gibi ateş yakma konusunda çok dikkatli olunmalı ve hassasiyet gösterilmeli.”

Afyonkarahisar’da sıcaklıkların artması ile beraber yaşanabilecek olumsuzluklar konusunda vatandaşlardan büyük bir hassasiyet isteyen Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı kamu kurumlarının gerekli tedbirleri aldıklarını duyurdu. Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağının belli olmasının ardından tüm yurtta olduğu gibi Afyonkarahisar’da da vatandaşlara uyarılar belirli periyotlarda yapılacak.

Kaynak:Haber Kaynağı