06.02.2022, 18:45

Bugün şeytanın avukatlığına soyundum

www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesi olarak Uşak’ın sorunlarını tek tek irdelemeye ve dile getirmeye çalışıyoruz. Uşaklının en büyük derdi olarak da yeterince sağlık hizmeti alamamak olduğunu 2 haftadır muhataplarında görüşlerini yayınlayarak geniş bir şekilde yer vermeye çalıştık.

Bizim yayınlardan sonra Uşak’ın bazı yerel basın organları da “Vay Uşak’ın böyle bir sorunu varmış” diye ucundan kıyısından olayı görmeye başladı. Gören sadece bir kısım medya değil, iktidar partisinin Sayın Uşak Milletvekilleri de görmüş olmalı ki; 1 Şubat tarihinde AK parti Uşak Milletvekilleri Sayın Mehmet Altay ve Sayın Dr. İsmail Güneş, Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitim sınıfları ve laboratuarlarını gezmişler.

Bu gezide Sayın milletvekillerine: AK Parti Uşak İl Başkanı Sayın Fahrettin Tuğrul, Dekan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ali Celalettin Sinan Yürüker, Başhekim Sayın Doç. Dr. Mücahit Avcil, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Sayın Uzm. Dr. Ufuk Kuşçuoğlu ve Başhekim Yardımcısı Sayın Uz. Dr. Şener Ülker etmiş.

Sayın Güneş gezi izlenimlerini sosyal medya sayfasından; “İncelemelerimiz neticesinde Hacettepe Üniversitesinde dahi olmayan birçok aletin Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Ders binasında mevcut olduğunu gördük.

Böylesi Hizmetleri şehrimizle buluşturan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Uşak Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diyerek paylaşmış.

Rektör Hocamız Sayın Prof Dr. Ekrem Savaş, Tıp Fakültesi konusunda üzerini düşeni yapmış. Sayın Güneş de bunu teşekkür ederek takdir etmiş. Tıp Fakültesi eğitime hazır, her türlü donanımı var. Ben değil Sayın Güneş söylüyor.

Size bir şey söyleyeyim mi? Uşak Devlet Hastanesi’nde de her türlü alet ve cihaz var. Cihaz zenginliği bakımından Türkiye’nin sayılı hastanelerinden birisiydi. Pandemi öncesine kadar kadrosu da çoğu uzmanlardan oluşan mükemmele yakın bir kadroydu.  Pandemiden sonra ne olduysa oldu, böyle güzel bir hastane Uşaklıların sağlık hizmeti alamadığından yakındıkları bir yer oldu.

Yazımın başında söyledim: Bugün canım şeytanın avukatlığına soyunmak istedi diye.

Sayın vekiller Tıp Fakültesi’ni gezdi. Mükemmel buldu.  Peki, sonuç ne oldu?  Hastane mükemmel, Tıp Fakültesi mükemmel. O zaman sorun nerede? Geziden sonra bir açıklamada yapılmamış ki; ne olduğunu bilelim.

Dedim ya;  ben bugünün şeytanın avukatlığını yapacağım. Sayın Güneş, sosyal medya sayfasından bu gezi ile ilgili 10 kadar fotoğraf paylaşmış. Fotoğraflarda Uşak’ın 2 değerli milletvekili ancak 2 pozda aynı karede görülüyor. Sanki iki karede istemsiz çekilmiş ve mecburen bir arada oldukları izlenimi veriyor.

Sayı Altay, 2 karede de eli ceplerinde ilgisiz; “Benim burada ne işim var?” der gibi. Vücut dili, orada olmaktan hiç de hoşnut olmadığını gösteriyor.

Sayın Güneş, KBB Uzmanı bir doktor olmasından dolayı olsa gerek, çok ilgili görünüyor.

İşte Uşak bu 2 fotoğraf karesindeki görüntüden dolayı bir türlü istenilen seviyeye gelmiyor.

Aynı partiden de olsa milletvekillerimiz bir araya gelemiyor. Vatandaşımızın yanıp kavrulduğu sağlık sorunları hakkında çözüm önerilerini sunup hayata geçiremiyor.

Valisi, belediye başkanı, il başkanı, bir araya gelip “Sayın Uşak Kamuoyu…

Sağlık konusunda ve diğer konularda çektiğiniz sıkıntıları çözmek için bir araya geldik. Şunları şunları yapma kararı aldık.  Bunları bunları hayata geçirince sorunlarınızı çözeceğiz” diyemiyorlar. Çünkü, bir araya gelip Uşak’ın sorunları için kafa yormuyorlar.

  • Onun için YHT yolu yapılmıyor.
  • Onun için 29 kilometrelik çevre yolu 10 yıldır bitmiyor
  • Onun için 3 yılı aşkın 3. Sanayi sitesine başlanamıyor.
  • Onun için devlet komşu illerde olduğu gibi kente iktisadi gelir getiren işletmeler kurmuyor.
  • Onun için Uşak’a Doğu ve Güneydoğu bölgesinde bulunan iller kadar bile yatırım yapılmıyor.
Yorumlar (9)
UŞAK SEVDALISI 7 ay önce
Sayın Kıran;bizim ilimizde siyaset var mı?Sizin dediklerinizin yapılabilmesi için siyasi bir ağırlığınızın olması gerekir ki ilimize yatırım gelsin(kabul edenler ,etmeyenler diye el kaldırırsanız bu siyaset olmaz). Bakın komşu illere , Uşak bunları hakediyor mu acaba?
Umut 7 ay önce
Onun için senelerdir söz verilen stadyum yapılmıyor niye diyemiyorsunuz. Futbola, Uşakspora ilginiz mi yok?
Halil senturk 7 ay önce
Sag olasın mertçe bütün sorunları yazmışsın helal olsun
Recep Altıner 7 ay önce
Uşak yıllardır batının şarkı konumunda. Devletin yaptğı bir tane fabrika dahi yok. Devlet yarımı uşak a hiç uğramıyor
süleyman 7 ay önce
herşey çok güzelde sorun ne ilgilenmedik olmasın diye gidilmiş yeni binada birkaç resim tamam herşey mükemmelmiş gibi göstermişler herzaman olduğu gibi cumartesi günü hastanede ağrı kesici serum yoktu bir çok hastaya bu söylendi bunu biliyorlarmı acaba hastane çok iyide hastalar neden tedavi olamıyor ben hastamı başka şehire gönderdim bura da tanı koyamadıkları için günlerce oyaladıkları için onlara göre batı bizi kıskanıyor
Kamil 7 ay önce
Vekilin dediğine göre bina güzel içi boş. Alet edevat var ama kullanacak kişiler yok. Acaba neden yok neden Uşaktan gidiyorlar doktorlar. Bu duruma kafa yorulsa sorunun teşhisi konacak ve çözüm üretilecek. Duyarsız kalınması aynı hamam aynı tas gider zihniyeti devam ederse Uşaka yatırım olmaz. İstersen olur.
ÖZÇAKA 7 ay önce
Onun için mv. birisi Ulubeyli birisi Eşmeli olduğu halde UŞAK .ULUBEY.EŞME karayolu bölünmüş yol olarak yapılamadı neymiş efendim bölünmüş yol yapılması içi il ile ilçeyi bağlayan yol bölünmüş yol olarak yapılamazmış ama MANİSA. TURGUTLU karayoluda il ile ilçeyi birbirine bağlıyor ama bölünmüş yol daha örnekleri çok
Yasi 7 ay önce
O şeytanın avukatlığı değilde İYİ bir avukatlık olabilirmi? Yazdıklarınız dusundukleriniz doğru olabilir ama işte bütün haber genelleriniz İYİ bir avukatlığa çıkıyor o yüzden fısss
Akın 6 ay önce
Uşak'ta hastane mi var hiç duymadım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın