22.03.2022, 12:02

Bu kez şeytanın değil Sivaslılıların avukatlığını yapacağım

Aslında yapmak istediğim şeytanın avukatlığı değil Sivaslı ilçe halkının avukatlığıdır. Bana noterden vekâlet vermediler. Ancak arayarak ilçelerine ayrım yapıldığına inandıklarını, Uşak’ın diğer ilçelere yapılan yatırımların kendi ilçelerine yapılmadığından yakındılar.

“Elçiye zeval olmaz” deyip Sivaslıların neden böyle düşündüklerini de izninizle aktarayım. Bildiğiniz gibi her ne kadar Uşak merkezde de olsak, haber ekibim ilçe ve köylerden de haber topluyor ve merkez dışındaki hemşerilerimizin de derdine derman olmaya çalışıyor.

www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesi olarak 18 Mart tarihinde şöyle bir haber yayınladık:

https://www.usakgundem.com/spor/usak-a-spor-totodan-buyuk-ikramiye-vurdu-h9450.html

Kısaca haberde merkez ve ilçelerde Spor Toto Teşkilatı tarafından merkez ilçemizde ve çeşitli ilçelerde yapılacak spor tesislerine yer verilmişti.

“Uşak merkez ve merkeze bağlı köylerle Banaz, Eşme, ve Ulubey ilçelerine çeşitli spor tesisleri yapılması için Spor Toto Genel Müdürlüğü ile protokol imzalandı.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, AK Parti Eşme İlçe Başkanı Süleyman Başar, Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret, Eşme Belediye Encümeni Ali Rıza Gedik, heyet halinde Ankara’ya giderek Spor Toto Teşkilat Başkanlığında, Başkan Yardımcısı Metin Ayvazoğlu ile Uşak, ilçe ve köylerine çeşitli spor tesisi yapılması için protokol imzaladı.

Protokol gereği Spor Toto Teşkilatı ilimizde yapılacak olan ve yapımı devam eden;

- Uşak Merkez Susuzören Köyü Halı Sahası

- Uşak Merkez Şehit Abdulkadir Kılavuz Anadolu Lisesi Halı Sahası

- Banaz Salonlu Gençlik Merkezi

- Ulubey Gençlik Merkezi

- Eşme Güreş Antrenman Salonu

- Eşme Tenis Kortu

tesislere finansal destek sağlayacaktı.

Tesislerin yapılacağı yerleri incelediğimizde; Uşak merkez, Banaz, Eşme ve Ulubey ilçeleri yer alıyor.

Dikkat ederseniz Karahallı ve Sivaslı ilçeleri spor tesisi yapılacak yerler arasında görülmüyor.

Yanlış hatırlamıyorsam Karahallı ilçesinde bir yıl içerisinde 4 spor tesisi yapılmış, Clandıras Köprüsü tarafına bir otel yapımı devam ediyor. Yani bu ilçemizde yatırım yapılmaması gayet normal. Çok yatırım yapılmış.

Sivaslılılar; “Bize niye yatırım yok? Biz üvey evlat mıyız?” diyor

Sivaslılılar, ilçelerine hiç yatırım yapılmadığından dert yanıyor. Gerçi 2020 yılı Aralık ayında 30 yataklı modern bir hastane yapımı devam ediyor. Sanırım bu yılsonuna doğru inşaat teslim edilir.

Ancak, Sivaslılar 2 yıldır ilçelerine başka hiçbir yatırım yapılmadığını ileri sürüyor ve diğer ilçelere göre sürekli kendilerine ayırımcılık yapıldığından yakınıyorlar..

Bunun nedenini de ilçelerinin Uşak’ta tek CHP’li belediye olmasına bağlıyorlar. İlçe halkı ayırımcılıktan ve ilçelerine yatırım yapılmamasından dertleniyor.

Benim düşüncem bu konuda dertlenmesi gereken asıl kişilerin; Uşak’ın tek CHP’li Belediye Başkanı olan Sayın Hürrüyet Şafak ve kendisi de Sivaslı olan CHP Uşak Milletvekili Sayın Özkan Yalım olması gerekir diye düşünüyorum.

İlçeye yatırım yapılıyorsa hükümete ve devlete teşekkür etmeliler. Yok, yatırım yapılmıyorsa öncelikle onların sesi duyulmalıdır.

Şu ana kadar Sivaslı ilçesi ve sorunları hakkında ikisi de sessiz kaldı da..

Yorumlar (3)
Esnaf Cemal 9 ay önce
Yaşım 45 sivaslıda doğdum büyüdüm esnad olduğun için herkesle diyolog içerisindeyim hiç böyle şeyler diyen sivaslılı görmedim haber biraz abartı olmuş
Veli Can 9 ay önce
Hidayet bey bizde sivaslılıyız hiç böyle şeyler söyleyen görmedim ilçemde biraz abartı olmuş
So64 9 ay önce
Çalışmasan ne hizmet gelir ne yatırım.
Siz çalışmayan herifleri milletvekili Başkan seçerseniz olacağı budur.
Ağlamayın boşuna. Kendiniz ettiniz.
Siz daha devam edin bu çakallara oy vermeye.