02.07.2022, 17:11

Ben Hidayet Kıran derim ki; Uşak’ın Değerlerine sahip çıkalım

Uşak ve Uşaklı olarak değerlerimize sahip çıkalım ki . Uşak’ı hak ettiği Süper İller Ligine hep birlikte çıkaralım derim.

Uşak, şu ana kadar yapılan illerin gelişmişlik sırasında 81 il içerisinde haritada görüldüğü gibi 3. Ligde yer alıyor. Kırmızlar, Süper Lig, turuncular 2. Lig, Uşak’ta 3 Ligde top koşturan mavi iller arasında yer bulabiliyor.

İşte ben de Uşak’ı süper ligde top koşturan kırmızı iller ligine el birliği ile çıkaralım istiyorum.

Bunun için de yeni gelen Valimiz Sayın Dr. Turan Ergün’ün Uşak Valisi olmasını büyük bir fırsat olarak görüyorum. İlimizde başarı ile hizmet eden eski il müdürlerimiz, yeni atanan başarıya aç, çalışkan ve gayretli müdürlerimiz, devletle ve vatandaşla barışık bir belediye başkanı ve Uşak’ın süper ligde oynamasını isteyen bir Uşak halkı olursa, Vali Sayın Ergün’ün komutasında niçin olmasın?

(Uşaklı olarak vekillerimizi derdimize çare olmaları gereken yerde göremediğim için belirtmeye gerek görmedim. Keşke onlarda olmaları gerektiği zaman olsalardı)

Evet, Uşak’ın sorunları çok. Tanıtım eksikliğimiz var. Doğru dürüst neyi tanıtacağımızı da bilemiyoruz. O da ayrı bir konu.

Tabi, süper lige çıkabilmemiz için elimizdeki değerlerin kıymetini de iyi bilmemiz gerekir diye düşünüyorum.

Mesala Uşakspor; Uşakspor, artık belediyenin sırtında maddi bir gibi durmaya başlamış. Son bir aydır Uşak Belediyesi de Uşakspor A.Ş. yi satmak için birçok zengin iş insanı ve şirketlerle çeşitli görüşmeler yapmaya başladı.

Bu konuda belediyeyi suçlamak da bana pek doğru gelmiyor. Belediyenin görevi, kentin borcunu harcını ödemek, alt yapı çalışmaları ile Uşak’ı iller arası süper lige hazırlamak olmalıdır.

Sanırım, öldüm pahasına gitmemesi, ya da istedikleri parayı çok uzun vadede ödemek isteyen tok alıcı ayakları yapıldığı için satış işlemi bir türlü sonuçlanmıyor. Öte yandan günler su gibi akıp gidiyor. Diğer takımlar, transferlere başladı. İyi futbolcular kapışılmaya başlandı.

Uşakspor, yine belediyenin üzerine kalırsa, müşteri bulamayan tapon futbolcular, “nasıl olsa beni almak zorundalar” deyip o da iyi futbolcuların bedelini isteyecektir.

Sözün özü; Uşakspor’un şu anda içerisinde bulunduğu kaotik ortam beni endişelendiriyor. Bu iş yine belediyenin omuzlarına yüklenirse TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta zorlu rakipler arasında doğru dürüst kamp yapmamış, ayıp olmasın diye son anda bir takım çıkarılacak o takımda küme düşmemek için çırpınacaktır diye endişelenirim.

Uşak’ın bir de basketbol takımı vardı

Uşak’ta 2004 -2017 yılları arasında Coach Ozan Bulkaz ve Menajer fatih Erdoğan’ın insan üstü gayretleri ile oluşturduğu ve tırankalrı ile kazıyarak Basketbol Süper ligine yükselttikleri ve Uşak’ta basketbol fırtınası yaratan bir takımımız vardı. Avrupa da bile başarılara imza atmış ve Uşak’ımızın adını dünyaya duyurmuştu. Sanırım maddi zorluklar yüzünden bu kulübümüz de kapanmıştı.

Adını anmadan geçmek olmaz. İlimizin basketbol aşığı, iş insanı Sayın Osman Tekbaş da o dönemin baş mimarlarındandır.

Yine Sayın Tekbaş’ın gayreti ile oluşturulan yeni basketbol takımımız geçen sezon 2. Ligde mücadele vermişti

Tıpkı futbol takımızın olduğu gibi, basketbol takımımızda da yaprak kımıldamıyor. Bu yıl potalarda mücadele verecek mi vermeyecek mi belli değil. Orada da yaprak kımıldamıyor.

Dostlar!

Uşak’a sahip çıkmak, Uşak’ın değerlerinin kıymetini iyi bilmek ve o değerlere sahip çıkmaktan geçer. Yoksa il olarak da Süper Lig yerine 3. Lig veya amatör kümeye mahkûm olmaktan kurtulamayız.

Yorumlar (3)
Mustafa 7 ay önce
Bizim şehrimizde bir şey yapmaya başladığınız zaman bürokrattan -siyasete, meslek örgütlerinden -sivil toplum örgütlerine ve halktan dahil her kesim;sen kasiniyorsun,başına iş alıyorsun ne gereği vardı diyerek sizin hevesinizi kırıyorlar. Ve acıdır ki,bu şehirden bir şey olmaz diyerek kestirip atıyorlar.Önce bu düşünce kalıbını kırmak lazım
erhan karslı 7 ay önce
boy boy fotoğraf çektiren işadamlarımızın sorumluluk yüklenmeleri şarttır
Harun Gök 7 ay önce
Tek birşey söyleyeğim: Erzincan Schirme Altìn madeni bilunan Anagoödu Erzincanspora Sahip çıkarttı. Uşak 20 senedir Kışladağfa Altın çıkaran malum Şirkete Uşaksporu sahiplendiremedi. Uslu çocuğuz tabii biz. Haaa pardon bir tane Dini okul Sinifi yapıveedileee sadece !!!!!!