24.03.2021, 12:39

Ayranımız yok içmeye 10 milyon liralık makam yaptırırız başkanımıza

Kaleme aldığım bir önceki “Pandemide mavi hizmette kırmızıyız” başlıklı yazımda Uşak’ın sokak ve caddelerindeki bozuk yolların ve kaldırımların bir an önce düzeltilmesini istemiştim.

Vay Arkadaş!

Hemşerilerimiz bu konuda ne kadar dertliymiş. Bugünkü mevzuya girmeden dilersiniz bu konuda sizlerden gelen yakınmalara kulak verelim:

Bilal Gür: “Çok yerinde bir tespit yapmışsınız. Kaldırımlar, sokaklar, caddeler belirttiğiniz gibi düzensiz ve temizlik yetersiz... Sadece birileri istedi diye kendilerinin ellerini taşın altına koymadıkları, adaletli ve en uygun şekilde yapılması imkânsız olan " sözde kentsel dönüşüm projeleri " ile uğraşmaktan evlerinin önünü süpürmeye zaman bulamıyorlar...”

Ahmet: “Cahan döneminde biraz asfaltlama gördü UŞAK. Fakat bu başkan seçileli daha bir hizmet göremedik özellikle Şekerevleri’ne hiç hizmet gitmiyor. Neden çoğu semt de kapalı pazar yeri yapıldı buraya yapılmadı? Asfaltlama hiç yok ara sokaklarda.”

Ramazan Erkol: “Arkadaşlar çok güzel tespit yapmışlar. Halil kaya Gedik Bulvarı’nda araç kazası sonra kırılan ve belediye ekiplerince söküp götürülen lale direği belediyeye bir kaç defa hatırlatmama rağmen hala yenilenmedi . Şehrin giriş bulvarına hiç yakışmıyor”

Gökhan Bozkaya: “Suya yüzde 50 zam Sayın Çakın hak mı bu? Yollar köstebek çukuru gibi. Çocuk parkları bakımsız.”

Fatih Tuba Karaşahin: “Şehir merkezi bir facia köy gibi. Zaten yolları çok kötü gelen misafirler bile “Merkez neresi?” diyor.”

Ismail Özdoğan: “Başkan birde cadde ki yolları göz at köy yolu dağ yolu gibi kayrak taşlar ayağımızın altında oynuyor vergi veriyoruz hizmet yok Başkan.”

Mehmet CuCu: “Kendi tuzları kuru tabi öyle oturduğun yerden para kazanmaya benzemiyor bu işler. Halkın derdini bilen yok. Her yerin açık olması lazım. Sözde maviyiz ya her yer kapalı. Herkes aç. Bir kendinize gelin artık. Elinizi vicdanınıza koyun.

Yukarıda gelişi güzel aldığım sizden gelen yakınmalardan daha yüzlercesi var. Burada şuna vurgu yapmak istiyorum: Demek ki belediyemizle Uşak halkının gündemi tamamen farklı.

UŞAK BELEDİYESİ UŞAK’I AYDAN MI YÖNETİYOR?

Uşak Belediyesi yönetimi ayda yaşarken, Uşak halkı en basit alt yapı hizmetlerini almakta büyük sıkıntı yaşıyor. Zaten halkımız yukarıda bu sıkıntılarını dile getirmiş.

Mart Ayı Belediye Meclisi oturumunda İYİ Partili Meclis Üyesi Sayın Necmi Dursun Hocamız, 8 Madde görüşülürken ‘İki blok arasında yapılacak başkanlık makamının bulunduğu katın gerekli olup olmadığını’ sordu.

Başkan Sayın Çakın’da ‘İki blok arasında sadece makam odası değil, fuaye, sergi ve modern bekleme salonlarının olacağı iki katlı ve çok amaçlı bir başkanlık katı yapılacağı” şeklinde cevap verdi.

Yaptığım araştırmalara göre, bu başkanlık katı makamı için iki blok arasında 170 ton demir kullanılacağı ve bu makam katının sadece inşaat maliyetinin 10 milyon TL civarında olacağını öğrendim. (Tabi Dolar 8 TL’yi aşmadan önceki maliyetti bu)

İşin içine başkanlık katının mefruşatı, diğer eşyalar, sergi salonunu vb. yerlere harcanacak paralar da girerse bu başkanlık katı yaklaşık 15 milyon TL’yi bulacak gibi görünüyor.

Şimdi o iki sıfır binada başkanlık makamı olarak kullanacak başka oda kalmadı mı ki de iki bina arasına paranın yok olduğu, Dolar’ın roket gibi fırladığı bir dönemde başkanlık makamı için onca para harcanıyor?

Bu yazıyı kaleme aldığım Pazar akşamında ulusal basında Dolar’ın 8,26 TL’ye fırladığı haberleri dönüyordu.

Sayın Başkan!..

Gelin bu makam sevdasından vazgeçin.

Yazık etmeyin Uşak’ın ve Uşaklının parasına.

O para ile belediyenin 3 kuruş fazla borcunu ödeyin.

Şu yolları bozuk sokak ve caddeleri bir zahmet tamir ettiriverin.

O parada tüyü bitmedik yetimin hakkı var.

Benden söylemesi…

Yorumlar (13)
İsa uğurlar 2 yıl önce
YAKIŞIR KOSKACA BELEDİYE BAŞKANIMIZA BU KADAR ETTİĞİNİZ LAF DEĞERMİ 10 MİLYONCUK DURULMAYAN EVE KULLANILMAYAN SUYA İKİ AY 46 TL ÖDEDİM BEN 10 MİLYONUN LAFIMI OLUR AYIP AYIP
Xxxx 2 yıl önce
Eğer bu doğruysa zehir zıkkım olsun haram olsun bizden aldıkları vergiler esnaf kan ağlıyor 10 milyon tl yi her esnafa 1 milyon dağıtsa yada haneye şehrimizde fakirlik kalmaz. Doymaz bunlar aç gözlüler.
HEMŞİR 2 yıl önce
ŞEKEREVLERİ ,kentsel dönüşümde katledilmiş.bitişik nizam binalar,kaldırımı içine alan apartmanlar,kaldırımsız dar yollar,toprak kalmamış heryer beton olmuş,nerde o çocukluğumdaki şekerevleri.....imar demek birilerine fazla m2 cıkarmak değildir.Yürüyecek kaldırım bulamayan,nefes alamayan milletin,oynayacak toprak bulamayan çocukların HAKKINA GİRİYORLAR.
Usakli64 2 yıl önce
Usak daha güzel olabilir . Ama bunun icin caliskan ve fedakar olmak lazim.
Feride 2 yıl önce
Ben de kağıt toplayanlara değimek istiyorum. Sanki en gerilerde kalmış ülkelerin kıyı köşe mahallesine döndü şehir. Ne trafik kurallarına dikkat ediliyor ne yaya ne de araç. İyi şeyler örnek alınmalı.
Mustafa 2 yıl önce
Ak parti belediye dönemi bitmesi lazim artık biri hizmet yapti ne efendim belediyenin borcu varmiş bu adam geldi ne işe yariyor anlamadik hizmet yok su pahalı ali başkanın mum gibi arar olduk
Süleyman Özdemir 2 yıl önce
Balık baştan kokar bu iş te öyle Ankara'da aynı şatafat içinde yüzüyorlar belediye başkanı yapmış ne olacak müsriflik almış başını gidiyor Allah sonumuzu hayır eylesin
ilyas 2 yıl önce
demek ki bu dönemde böyle olması istendi. 2020 eylül de eşmeye gitmiştim yollar kazılmış. esnaf iki yıldır böyle diyor. banaz da aynı. yolda bir çukur 15 m sonra bir tümsek. arabada ön takım kalmadı. kaldırımlar esnafın tezgahı (onlar oy demekmiş) . yol kenarları esnafın el arabası meşrubat şişesi reklam panosu......
Hayati 2 yıl önce
Bu haberi yapan arkadas a ve yorum yapan diğer arkafsların yorumları yerinde buluyor belediyeyi hizmet yapmamaları istiyorum
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın