28.07.2021, 15:51

Aşını Vurdur Koronayı Durdur

Tekrar tekrar tüm Uşak halkının ve Değerli www.usakgundem.com okurlarının geçmiş Kurban Bayramı’nı kutlayarak yazıma başlamak isterim.

Benim gözlemlerime göre, Uşak olarak oldukça sakin bir bayram kutladık. O kadar ki; 10 yaşında bir çocuğumuzun yaşamını kaybettiği ölümlü bir trafik kazası dışında kayda değer bir trafik kazası bile yaşanmadı diyebilirim.

Haber ekibimiz, bayramda da sizleri gelişen olaylardan haberdar etmek için yine gece gündüz demeden bayram tatili boyunca çalıştı. İzninizle buradan onlara da bir teşekkür etmek istiyorum.

Konumuza dönersek, Uşak oldukça sakin bir bayram süreci yaşadı. Emniyet Müdürümüz Sayın Mesut Gezer yönetimindeki Uşak Emniyet Müdürlüğünün tüm birimleri gerekli tedbirleri alınca, asayiş ve trafik yönünden 10 günlük tatil boyunca hiç sıkıntı çekmedik diyebilirim.

Yine çalışmalarını büyük bir takdirle yakından takip ettiğim Uşak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü ekipleri, müdürleri Sayın Mustafa Peltek yönetiminde Sosyal Hizmetler Vakfı İl Müdürü Sayın Mehmet Ceviz ile birlikte gerek bayram önü gerekse bayram süresince ilimizdeki fakir fukaranın mahzun kalmaması için elinden geleni yaptıklarına tanık oldum.

Uşak İl Sağlık Müdürlüğü yönetimindeki Uşak’ın sağlık ordusu da bayram seyran dinlemeyip tatil boyunca randevulu randevusuz hastanelerde bizler için emek harcadı. Onlara ne kadar teşekkür etsek az gelecektir. Sağ olsunlar var olsunlar.

ARTIK TOP SİZ DEĞERLİ UŞAKLILARIN AYAĞINDA

Bildiğiniz gibi tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi sürecinin ilimize yansımalarını www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesi olarak an be an sizlere iletemeye çalıştık.  Son durumda, Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, ülkemizde ‘delta ve delta plus’ vakalarında yaşanan artışın korkunç olduğunu ve önümüzdeki günlerde pandemi sürecinde vahim durumlarla karşı karşıya kalabileceğimiz endişesini taşıdığını dile getirdi.

Ne yazık ki Sağlık Bakanlığı tarafından 10 -16 Temmuz tarihleri arasında yayınlanan tabloda, ilimizde yüz bin kişide 13,49 olan vaka sayısının, 17 -23 Temmuz tarihlerini kapsayan tablo da 17, 59’a yükseldiğini üzülerek görüyoruz.

Uşak Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye’de yeni vaka sayılarının en az görüldüğü illerin başında sayılıyor.

Son günlerini yaşadığımız Temmuz ayında bana ulaşan bilgilere göre ilimizde ölen kişi sayısı 3 kişi. 10 günlük bayram tatili boyunca da sadece 1 kişi koranadan vefat etmiş.

Aşılanmada yüzde 70,2 ile de mavi yani en düşük riskli iller sıralamasına girmeye çok az kaldı. Edindiğim en son bilgilere göre ilimizde aşılanma oranları da şöyle:

Nüfusu;  367 bin 514 kişi olan ilimizde:

Toplam: 356 bin 735 kişi aşılanmış.

  1. Doz aşı olan kişi sayısı: 204 bin 686
  2. Doz aşı olan kişi sayısı: 129 bin 719

Hiç aşılanmayan kişi sayısı ise 10 bin 779 kişi.

Onun için diyorum ki;

“Haydi Uşak aşını ol virüse tekmeyi vur.”

Aşını ol ki; ağız tadı ile daha çok bayramlar kutlayalım.

Yorumlar (0)