Uşak’taki İşlenen Genelev Cinayetinde 2 Kişi Tutuklandı

Uşak’ta genelevde 1 kişinin ölümü 1 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı saldırı olayıyla ilgili olarak gözaltına alınan 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.
Uşak’taki İşlenen Genelev Cinayetinde 2 Kişi Tutuklandı

Uşak'ta Genelev duvarının dışında bir kişinin öldürülmesi olayına karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınadıkran sonra  adliyeye sevk edilen 3 kişiden 2'si tutuklandı

9 Şubat'ta genelev duvarının dışında tüfekle vurularak öldürülen Yaşar Kaplan (36) cinayeti ve bir kişininde yaralandığı olayla ilgili olarak Uşak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından saklandıkları eve düzenlen operasyonla  gözaltına alınan Ö.Y. (21) F.Y. (21) ve M.Y'yi (17) isimli zanlılardan F.Y. (21) ve M.Y'yi (17) tutuklanırken, Ö.Y. (21) adli kontrol şatıyla serbest bırakıldı.

Öte yandan tutuklanan F.Y'nin değişik suçlardan 43 suç kaydı olduğu öğrenildi.

- Olay

Uşak'ta, 9 Şubat'ta genelev duvarının dışında tüfekle vurulmuş bir erkek cesedi bulunmuştu.

Genelev çalışanlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen polisin yaptığı incelemede, üzerinden Yaşar Kaplan (36) adına kimlik çıkan kişinin sırtından tüfekle vurularak öldürüldüğü tespit edilmişti.

Kaplan'ın, akşam geneleve alınmayan bir kişinin tüfekle çevreye ateş açması sonucu öldüğünü değerlendiren polis, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatmıştı.