Uşak'ta gıda zehirlenmesi! 32 kişi tavuklu pilavdan hastanelik oldu!

Uşak’ta verilen hayır yemeğinde tavuklu pilav 32 kişiyi zehirledi. Zehirlenen vatandaşlar ambulanslarla hastanelere kaldırıldılar.
Uşak'ta gıda zehirlenmesi! 32 kişi tavuklu pilavdan hastanelik oldu!

Uşak’ta Güre köyünde verilen bir hayır yemeği az kalsın büyük bir felakete dönüşüyordu. Vatandaşlara dağıtılan tavuklu pilav zehirlenmelere yol açtı. Gün içerisinde şikayetleri artan vatandaşlar112 sağlık ekiplerinden yardım istediler. Toplamda 32 kişi hastanelere kaldırıldı. Tek sevindirici gelişme ise herhangi bir can kaybının olmaması oldu.

Uşak’ın Güre köyünde verilen bir hayır yemeğinde 32 kişi zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

TAVUKLU PİLAV ZEHİRLEDİ!

Edinilen bilgilere göre, Güre köyünde M.Y. merhum babası için Cuma namazının ardından tavuklu pilav dağıttı. Cami çıkışı tavuklu pilav yiyen bazı vatandaşlar akşam saatlerine doğru mide bulantısı, halsizlik ve baş dönmesi şikâyetleri başladı.

HASTANELERE KALDIRILDILAR

İhbar üzerine köye 112 Sağlık ekipleri sevk edildi. Rahatsızlanan bazı vatandaşlar 112 Sağlık ekiplerince Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ve kentteki bir özel hastaneye, diğerleri ise kendi imkanlarıyla hastaneye geldi.

21 KİŞİ TABURCU EDİLDİ!

Hastanede tedavi altına alınan 32 kişiden 21 kişi taburca edilirken, ekiplerce dağıtılan yemekten incelenmek üzere numune alındı.