Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan FETÖ operasyonları hakkında açıklama

Uşak merkezli olarak 6 ilde düzenlenen FETÖ'nün Jandarma Genel Komutanlığındaki kripto yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 5'i muvazzaf 6 askerin gözaltına alınmasının ardından, Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan konuyla ilgili olarak açıklama yapıldı.
Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan FETÖ operasyonları hakkında açıklama

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan  yapılan yazılı açıklamada FETÖ silahlı terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında elde edilen deliller doğrultusunda operasyonun gerçekleştirildiği bildirildi.

Soruşturmanın çok yönlü olarak sürdüğünün belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bu aşamada soruşturmayla ilgisi bulunmayan, kamuoyunu yanıltmaya matuf tarafı ve ön önemlisi haklarında soruşturma yürütülenlerin lekelenmeme hakkını, soruşturmanın gizliliği ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs sonucunu doğuracak beyanlardan kaçınılması önem arz etmektedir. Gelişmelerden ayrıca bilgi verilecektir." 

- Operasyon

Uşak Cumhuriyet Başsavcılığınca örgütün Jandarma Genel Komutanlığındaki kripto yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında örgütsel faaliyetlerde bulunduğu öne sürülen bir binbaşı, bir yüzbaşı, 3 astsubay ve bir uzman çavuş hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Uşak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri koordinesinde Uşak, Van, Yozgat, Edirne, Şanlıurfa ve Erzincan'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında Uşak Merkez İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Y.M.A'nın da bulunduğu 5'İ muvazzaf 6  askeri personel gözaltına alındı.

Şüphelilerin adreslerindeki bazı bilgisayarlar ile dokümanlara el konuldu. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, Uşak İl Jandarma Komutanlığına getirildi.

İlgili Haberler