Uşak ve 73 ilde Mercek 4 operasyonu! 1127 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya son dakika duyurusu ile 73 ilde Ruhsatsız Silah Taşıyan Şahıslara ve Silah Kaçakçılarına yönelik Mercek-4 operasyonu düzenlendiğini duyurdu.
Uşak ve 73 ilde Mercek 4 operasyonu! 1127 şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan operasyonlar hız kesmeden Bakan Ali Yerlikaya yaptığı açıklama ile aralarında Uşak'ın da yer aldığı 73 ilde yeni düzenlenen operasyonu duyurdu. Düzenlenen operasyon kapsamında 1172 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN MERCEK - 4 OPERASYONU!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya yapmış olduğu açıklamasında "73 İlde Son 3 Günde Ruhsatsız Silah Taşıyan Şahıslara ve Silah Kaçakçılarına Yönelik Olarak Düzenlenen MERCEK-4 Operasyonlarında;

697 Ruhsatsız tabanca,

25 Uzun namlulu tüfek,

54 Kurusıkı tabanca

115 Ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplam

891 Silah ele geçirildi.

1127 Şüpheli Şahıs Gözaltına Alındı.

operasyon-1.jpg

HALKIMIZIN HUZURUNU KAÇIRAN ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTLERİNİN VE ONLARA SİLAH TEMİN EDENLERİN PEŞİNDEYİZ. ONLARI ADALETE TESLİM ETMEYE KARARLIYIZ

İl Jandarma Komutanlıklarımız ve İl Emniyet Müdürlüklerimiz tarafından İstanbul, Adana, İzmir, Antalya, Ankara, Samsun, Bursa, Mersin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kocaeli, Gaziantep, Konya, Sakarya, Osmaniye, Hatay, Manisa, Tokat, Balıkesir, Kayseri, Kahramanmaraş, Trabzon, Aydın, Elazığ, Çorum, Şırnak, Batman, Bingöl, Malatya, Mardin, Ordu, Tekirdağ, Uşak, Edirne, Muğla, Niğde, Adıyaman, Denizli, Erzurum, Kastamonu, Kırıkkale, Muş, Rize, Ağrı, Afyonkarahisar, Amasya, Çanakkale, Düzce, Eskişehir, Giresun, Karabük, Nevşehir, Sivas, Bitlis, Burdur, Kütahya, Aksaray, Ardahan, Bartın, Bayburt, Bolu, Erzincan, Gümüşhane, Kars, Van, Yalova, Yozgat, Bilecik, Çankırı, Hakkari, Isparta, Kilis ve Siirt’te yapılan MERCEK-4 operasyonlarında 891 ruhsatsız silah yakalandı.

operasyon-3.jpg

Bakan Yerlikaya açıklamasının devamında operasyonları gerçekleştiren kahraman Jandarma ve Emniyet mensuplarını tebrik ederken ruhsatsız silah temin edenler ve silah kaçakçıları ile mücadelenin devam edeceğini ifade etti.